AS Trenčín - FKM Karlova Ves 12:3 (5:1)

Góly: Lednár 2, Kachút.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Šogor, Veidinger, Horváth, Kaliský, Oros, Kachút, Srpoň, Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Fraňo, Sadloň, Žilinsky. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Na hlavnej ploche štadióna Na Sihoti sa napriek veľkej snahe našim chlapcom nepodarilo postarať sa o prekvapenie a s AS Trenčín prehrali pomerne hladko 3:12 (1:5).

Trenčín do zápasu proti nám postavil polovicu hráčov ročníka 2004, druhú polovicu tvorili o rok mladší chlapci. Aj to spôsobilo, že obe naše formácie odohrali dnes akoby dva úplne odlišné polčasy. Zatiaľ čo proti mladším Trenčanom najmä formácia K. Horvátha herne dominovala a súpera v prvom polčase prakticky k ničomu vážnejšiemu nepustila, proti elitnej formácii domácich naopak obe naše zostavy dokázali iba sporadicky zakombinovať a dostať sa na dostrel súperovej bránky. Veľká škoda pre kozmetickú úpravu výsledku, že najmä v prvom polčase sme zreteľnú prevahu nedokázali premeniť do strelených gólov, pretože jediný v samom závere nezodpovedal priebehu hry.

Na druhej strane, proti prvej formácii Trenčína s hráčmi ako A. Gajdoš, T. Horniak, či S. Bulko, nemali naši chlapci žiadnu šancu. Do vlastnej kombinácie sa dostávali iba zriedkavo, podržať loptu na vlastných kopačkách sa im darilo len na pár sekúnd. Hrotoví hráči D. Kachút a O. Lednár boli tak odkázaní na dlhšie výkopy od brankárov, pri ktorých statočne bojovali s obranou súpera. Napokon práve títo dvaja hráči sa postarali o naše góly.

Zápas si do sýtosti museli užiť obaja naši brankári B. Čomor a O. Vajda. Proti silnejšej formácii AS čelili azda toľkým streleckým pokusom, ako vo všetkých doterajších zápasoch na jar dohromady. Obaja podali výborný výkon, zabránili aspoň desiatim ˇdalším g'olom v našej sieti a udržali konečný výsledok v prijateľných medziach.

Prehra s Trenčínom, ktorý pracuje na princípoch futbalovej akadémie a jeho mužstvo tvorí výber najtalentovanejších hráčov z celého regiónu stredného Považia, nie je hanbou. Naši chlapci vydali zo seba všetko, čo bolo v ich silách. Svoj neustály progres ozdobený bodmi môžu potvrdiť už na Zelený štvrtok na domácej tráve proti nevyspytateľnému Púchovu.