AS Trenčín - FKM Karlova Ves 4:0 (1:0)

Zostava: Vajda - Horn, Hržič, Horváth, Petrila - Záhumenský, Oros (Krajčír), Fraňo, Vavríček - Popelák (Hasík), Ševčík (Šogor). Tréneri: Šogor, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Veľkú snahu a bojovnosť našim chlapcom v Trenčíne nemožno uprieť, napriek tomu prehre rozdielom triedy nedokázali zabrániť.

Vzhľadom na náročné poveternostné podmienky so silným nárazovým vetrom sa o konaní zápasu rozhodlo len niekoľko hodín pred plánovaným výkopom. Zápas na hlavnej ploche štadióna Na Sihoti tak bol akýmsi predzápasom pred dohrávkou extraligového kola AS Trenčín - Spartak Trnava a chlapcom aspoň v tomto smere priniesol peknú spomienku.

V prvom polčase hrala Karlovka po vetre a aj vďaka tomu sa jej darilo držať s veľkým favoritom krok. Dokonca sa už po pár minútach dostala do sľubnej šance, ale R. Vavríček sa trochu uponáhľal a jeho strela z brejku po pravej strane skončila ďaleko vedľa bránky domácich. To bolo z útočných ambícií hostí na prvý polčas a napokon aj na celý zvyšok zápasu v podstate všetko. Ďalšie minúty zápasu sa odvíjali takmer výlučne na našej polovici ihriska, pričom v prvej časti naša defenzíva ešte dokázala do obranných pavučín vcelku spoľahlivo zachytávať útočné akcie hostí. Výnimkou bola iba pekná individuálna akcia S. Bulka, ktorý sa z pravej strany preštrikoval stredom obrany až pred brankára a po zemi k ľavej žrdi otvoril skóre. Ďalší samostatný nájazd tentoraz z ľavého krídla už brankár O. Vajda zlikvidoval a na dvakrát si poradil aj s jedovatou delovkou T. Horniaka.

Prijateľný výsledok sa darilo Karlovke udržiavať až do 49. minúty. Paradoxom je, že napriek veľkej územnej prevahe Trenčína sme dostali dva g'oly v priebehu dvoch minút zo situácií, v ktorých sme mali loptu bezpečne vo svojom držaní. Pred g'olom na 2:0 prišlo k zbytočnej strate lopty ešte na našej polovici ihriska, nasledoval rýchly prienik do otvorenej obrany, pri ktorom zatiahol záchrannú brzdu v podobe faulu v šestnástke A. Fraňo. Z nariadeného pokutového kopu už M. Gago nemal problém sk'orovať. O pár okamihov na to nezvládli rozohrávku z vlastnej šestnástky E. Hržič s O. Vajdom a po dôraznom forčekingu upravoval T. Horniak do prázdnej bránky už na 3:0. Dve minúty pred koncom ešte  trenčianske pravé krídlo vyzv'rtalo nášho J. Petrilu, loptu mäkkým centrom posadilo na hlavu T. Horniaka a ten z bezprostrednej blízkosti dal výsledku konečnú podobu.

V druhom polčase naše mužstvo reálne ani jediný raz neprekročilo s loptou na kopačkách poliacu čiaru. Bránila mu v tom herná vyspelosť domáceho favorita, ale aj silný nárazový vietor, ktorý doslova zrážal odkopy od bránky späť a priklincoval nás pred naše pokutové územie. Náročný spôsob hry na rýchle krátke presné prihrávky tak v dnešných zložitých podmienkach proti silnému súperovi nezafungoval, chlapci za celý zápas nedokázali zvládnuť čo len jedinú dlhšiu kombináciu. Zápas, v ktorom mali v náročnom počasí loptu na svojich kopačkách iba minimálne, však dobojovali so cťou, škoda možno jedného g'olu, ktorý z výsledku robí až príliš jasnú záležitosť.