Aspoň bod po stíhacej jazde v závere zápasu

S ViOn Zlaté Moravce sme odohrali - podobne ako v lete - dramatický zápas s takmer rovnakým výsledkom. K víťazstvu nám chýbalo možno pár minút naviac, na druhej strane sme v zápase prehrávali 1:5 aj 2:6. Napriek tomu, ťažko po jeho priebehu zhodnotiť, kto vlastne bod získal a kto ho stratil.

Hneď v úvodných minútach zápasu mohlo byť prakticky rozhodnuté, keby sme premenili niekoľko vyložených gólových šancí. Bohužiaľ, nestalo sa a sebavedomie mužstva výrazne kleslo. Opäť sme inkasovali v priebehu niekoľkých minút, pričom dva góly padli aj s prispením vlastných spoluhráčov. Obraz hry v prvom polčase bol viacmenej vyrovnaný, našu miernu územnú prevahu vyvažovali hostia viacerými individualitami s dobrou technikou, ako napr. Š. Penzeš a P. Dulay, v obrane kraľovalo jediné dievča na ihrisku J. Pivarčiová.

Keď sme v úvode druhého polčasu dvakrát inkasovali a vzápätí dostal najlepší strelec O. Lednár žltú kartu, zdalo sa, že s týmto zápasom už veľa neurobíme. Hostia nám však prekvapujúco prenechali iniciatívu, priskoro sa zbavovali lopty jednoduchými výkopmi brankárov a "Karlovka" ich postupne na oboch poloviciach ihriska zatlačila pred vlastné obranné územie. Výsledkom tlaku boli štyri góly v záverečnej štvrtine zápasu, vďaka ktorým sme dnes získali aspoň bod. Strelecky sa presadil A. Fraňo, naopak, tradiční strelci dnes viacmenej mlčali. Druhej formácii prospel návrat M. Kaliského, ktorý priniesol istotu do stredu obrany a bol tiež nebezpečný pri štandardných situáciách.

Pozitívom dnešného zápasu bolo, že chlapci sa nevzdali a aj vďaka pasívnemu záveru súpera takmer otočili stratený zápas. Od najlepších výkonov z jesene však malo aj dnešné vystúpenie ešte ďaleko. Ďalšou veľkou výzvou bude už o týždeň zápas na pôde lídra súťaže ŠK Slovan.

FKM Karlova Ves Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 6:6 (1:4)
Góly: Fraňo 3, Kachút, Veidinger, Srpoň.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Ševčík, Veidigner, D. Polák, Pokorný, Lednár, Fraňo, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.