Body odfúkol dôraz útočných hrotov súpera

V typickom remízovom zápase s minimom gólových príležitostí na oboch stranách naše mužstvo dvakrát neustrážilo útočné hroty súpera a odchádza bez bodu.

Obe mužstvá majú za sebou desiatky vzájomných zápasov a výborne sa poznajú, preto sa môžu len málo čím prekvapiť. Napriek tomu naša obrana zostala zaskočená už po 100 sekundách zápasu a dôrazný M. Aidi na dvakrát dopravil loptu do našej siete. Trvalo hodnú chvíľu, kým sa Karlovka vrátila do zápasu, ale potom v druhej časti prvého polčasu predviedla svoju najvydarenejšiu fázu zápasu. Najprv pekne zakončoval S. Záhumenský, potom sa neujala ďalšia strela A. Fraňa spoza šestnástky, ani pokus R. Vavríčka. Napokon sme sa dočkali zaslúženého vyrovnania, keď K. Horváth nádherne našiel svojim centrom z ľavej strany M. Orosa a azda najmenší hráč v pokutovom území ho jemným tečom usmernil do interistickej bránky. Škoda, že sme v závere polčasu nevyťažili z hernej prevahy aspoň o gól viac.

Žiaľ, v druhom polčase už naša kombinačná hra nepokračovala v takej kvalite, ako v prvom. Inter rýchlo zareagoval na náš herný plán, na oboch stranách ihriska vysunul účinný forčeking, a keď sa k tomu pridala zbytočná zbrklosť a nepresnosť v rozohrávke, bránka súpera bola zrazu pre našich hráčov na míle vzdialená. Naša stredová formácia vyprodukovala až nezvyklé množstvo chybných prihrávok, či už pod tlakom fyzicky silnejšej a dôraznej zálohy žlto-čiernych, ale aj vlastným pričinením a A. Fraňo v útoku tak zostal odrezaný. Inter mal v druhom polčase síce viditeľnú územnú prevahu, ale taktiež bez väčšej gólovej šance. V remízovej koncovke zápasu prišlo v strede ihriska k tvrdému súboju medzi K. Horváthom a M. Aidim (ktorý pre pilier našej obrany znamenal predčasný koniec zápasu), v následnom súboji využil svoje fyzické prednosti a dôraz M. Harceg a sám pred bránkou nezaváhal - 1:2.

V závere zápasu sa naše mužstvo už nezmohlo na výraznejší tlak, ani ohrozenie bránky Interu a tak sme svojho rivala z východnej časti mesta neporazili ani v druhom súťažnom zápase doma za sebou. Inter dnes dokonale využil miernu fyzickú prevahu svojej súpisky a najmä silu svojich útočných hrotov, aby v zápase s medzišestnástkovým futbalom vyťažil plný počet bodov.

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Inter Bratislava 1:2 (1:1)