Bojovný a obetavý výkon v oslabení proti DAC

Po prísnom vylúčení M. Horna odohrala Karlovka takmer celý zápas proti DAC v desiatich, napriek tomu vo viacerých pasážach zápasu pôsobila lepším a kompaktnejším dojmom, ako v niektorých predchádzajúcich dueloch. Na body to však ani tentoraz nestačilo.

Hostia zo Žitného ostrova mali lepší úvod a pohrozili už z niekoľkých prvých útočných akcií. Našim chlapcom trvalo 6-7 minút, kým sa striasli počiatočnej nervozity a dostali do zápasu. Práve v tých okamihoch vstúpil mimoriadne nešťastným spôsobom do zápasu hlavný rozhodca Srna. V 13. minúte posúdil viac ako prísne faul M. Horna v súboji o loptu na polovici DAC a bez milosti mu za vôbec prvý zákrok vytiahol červenú kartu! Pritom len pár minút predtým nechal bez kartového povšimnutia rovnako tvrdý zákrok na nášho útočníka S. Popeláka, ktorý už-už prenikal po ľavej strane do nádejného brejku.

Nervozita, ktorá sa v hľadisku dala po tomto incidente krájať, sa preniesla aj na ihrisko. Paradoxne však, ako to už v takýchto prípadoch zvykne bývať, utužila skôr obranné rady FKM. Bolo jasné, že v hre o jedného hráča menej klesnú akékoľvek šance Karlovky na vyrovnané držanie lopty a útočné ambície na minimum, tréneri navyše obetovali jeden z útočných hrotov L. Hasíka a posilnili kraj obrany nasadením A. Krajčíra. Aj v pozmenenom zložení pracovala obrana, do ktorej sa zapájali všetci domáci hráči na ihrisku, spoľahlivo. Z útočných akcií hostí vyzerala nebezpečne iba hlavička k ľavej žrdi a nájazd na brankára,  po ktorom ešte pred bránkovou čiarou loptu dostihol E. Hržič.

Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil, dokonca sa dá povedať, že naše mužstvo sa ešte o čosi osmelilo a viackrát sa mu podarilo kombináciou nakrátko udržať loptu vo svojej moci a odľahčiť obrane. Tej pomohlo nasadenie J. Petrilu, čím sa zvýšili možnosti postupnej rozohrávky od brankára. Na hlbšie prieniky k súperovej bránke to však  nestačilo a výsledkový osud zápasu závisel od toho, či sa Dunajskej Strede napokon podarí nájsť kľúč k skórovaniu. Takáto situácia prišla v 41. minúte, keď hostia predsa len našli medzierku v strede našej obrany a D. Kilacskó nezadržateľne pod brvno skóroval. Druhý gól padol 7 minút pred koncom z obdobnej situácie, len s tým rozdielom, že naša obrana stihla prenikajúceho útočníka zastaviť už iba za cenu faulu a z nariadenej jedenástky kapitán hostí D. Kmeťo upravil na konečných 0:2.

Na predvedenom výkone v niektorých fázach tohto zápasu sa rozhodne dá stavať do zvyšných stretnutí, ktoré ešte mužstvo čakajú v závere jesene. Všetci hráči sa zomkli a po diskutabilnom skorom vylúčení svojho spoluhráča zápas poctivo odmakali a dosiahli prijateľný výsledok. Zároveň však platí konštatovanie, že naše mužstvo už dva zápasy za sebou netrafilo priestor súperovej bránky, nesk'orovalo už v piatom zápase po sebe a z jedenástich jesenných vystúpení dokázalo dať g'ol z hry iba v jedinom. Viac ako z týchto faktov však po dnešku zostáva zlý pocit skôr z viacerých rozhodnutí hlavného arbitra, ktoré jednoznačne ovplyvnili priebeh tohto zápasu...

FKM Karlova Ves Bratislava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0)

Zostava: Vajda - Sadloň, Hržič, Horváth, Horn - Fraňo (Časnocha), Vavríček (Šogor), Oros, Záhumenský - Hasík (Krajčír) (Petrila), Popelák (Ševčík). Tréneri: Šogor, Lysák.