Cenná remíza v zápase s lídrom

Hráči FKM Karlova Ves dosiahli zrejme najcennejší výsledok sezóny, keď v domácom zápase dokázali remizovať so suverénnym lídrom súťaže ŠK Slovan.

Pre belasých to bola - po remíze v 5. kole v Trenčíne - iba druhá strata bodov v sezóne, keď predtým vyhrali všetkých 15 predchádzajúcich zápasov. Karlovka je zároveň v doterajšom priebehu súťaže zatiaľ jediným mužstvom,  ktoré si v zápase proti Slovanu udržalo čisté konto.

Pritom do tohto derby zápasu vstupovali domáci značne oslabení. V dôsledku virózy viacerých hráčov kategórie U15 museli ísť vypomôcť dvaja naši kľúčoví hráči K. Horváth a A. Fraňo a na striedanie mali tréneri k dispozícii jediného hráča! Ako to však už zvykne bývať, chlapcov tieto okolnosti zocelili a vyburcovali k nesmierne obetavému a bojovnému výkonu, ktorý navyše v prvom polčase zniesol aj prísne futbalové parametre. Treba však objektívne priznať, že Slovanisti v tomto zápase urazili šťastenu a zahodili aj stopercentné gólové príležitosti.

V prvom polčase ešte v držaní lopty nebol medzi oboma mužstvami príliš veľký rozdiel. Naši chlapci viackrát dokázali loptu podržať v strede poľa a umnými prihrávkami sa dostať do blízkosti šestnástky belasých. K nebezpečnému zakončeniu ich však už Slovan nepustil a tak azda najnebezpečnejšou akciou domácich bola paradoxne "malá domov" hlavičkou od jedného z obrancov Slovana, ktorá iba tesne minula bránku. Zato Slovan si vypracoval minimálne 3-4 tutovky. Takmer všetky prichádzali z jeho pravej strany, kde mal Slovan veľkú kvalitu v podobe ex-Karlovkára M. Mišoviča a tiež S. Nagyho. Našťastie pre nás, s koncovkou si hostia v tomto zápase nepotykali a našu bránku dokázali prekopnúť aj z 3-4 metrov.

Bezg'olový stav prinútil trénerov Slovana urobiť v prestávke zmeny a do druhého polčasu prišlo na ihrisko postupne až 5 nových hráčov, vrátane 25-g'olového M. Sauera. Tým sa ešte zvýšila fyzická prevaha hostí, ktorí domácich od prvých minút priklincovali pred vlastnú bránku. Naši chlapci však pokračovali v obetavom výkone, pri ktorom si väčšina siahla na dno svojich síl. Niekoľko dôležitých zákrokov vytiahol aj brankár O. Vajda a tak s ubúdajúcimi minútami začala postupne rásť aj nervozita hráčov Slovana. Karlovka prežila klinickú smrť, keˇd po rohu z ľavej strany útočník Slovana opečiatkoval brvno našej bránky. V posledných desiatich minútach sa k dvom nádejným zakončeniam dostali aj naši hráči. Striedajúci A. Žilinský mohol dokonca streliť svoj životný g'ol, keˇd ho peknou kolmicou vysunul S. Popelák, ale brankár Slovana mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol.

Radosť hráčov FKM po konečnom hvizde rozhodcu bola úprimná a nefalšovaná, chlapci si dobre uvedomovali, že v zápase dosiahli svoje aktuálne maximum, aj s prispením šťastia a streleckej nemohúcnosti súpera. Pokým však vládali, predviedli takticky dobrý a kultivovaný výkon proti najsilnejšiemu súperovi. Ak sa im ho podarí zopakovať, mohli by ešte vo zvyšných zápasoch proti mužstvám "veľkej šestky" nejaké body uchmatnúť.

FKM Karlova Ves Bratislava - ŠK Slovan Bratislava 0:0

Zostava: Vajda - Hasík, Petrila, Horn, Sadloň - Oros, Záhumenský, Hlpka (Žilinský) - Vavríček, Krajčír, Popelák. Tréneri: Janšák, Lysák.