Cenné víťazstvo na Hornej Nitre

V marci sme na handlovskom "letisku" - zrejme jednej z najväčších hracích plôch v súťaži - utrpeli vysokú prehru. Mužstvo sa však na dnešný zápas výborne pripravilo a po nadšenom a obetavom výkone dosiahlo veľmi cenné víťazstvo.

Tréneri museli pri tvorbe zostavy a taktiky na zápas riešiť viacero problémov. Za zraneného E. Hržiča vystužili stred obrany pred B. Čomorom hneď dvomi fyzicky zdatnými chlapcami - A. Fraňom a J. Petrilom. Obaja odohrali veľmi dobrý zápas a druhý menovaný si dokonca otvoril strelecký účet v tejto sezóne. V druhej obrane zaskočil na pravej strane za L. Vavra O. Ševčík, ktorý na netradičnom poste podal obetavý výkon a vypomáhal zo všetkých síl tradične spoľahlivým K. Horváthovi a M. Hornovi.

Obetavosť a nasadenie do posledných sekúnd zápasu boli vôbec vlastnosti, ktoré zdobili celý náš tím v tomo náročnom zápase. Ďalším kľúčovým faktorom bola mimoriadna strelecká efektivita, pravdepodobne najvyššia v doterajšom priebehu jesene. Napriek tomu, že náš súper v poli herne dominoval a bol častejšie nasťahovaný na našej polovici, v zápase sme ani jediný raz neprehrávali. Naši chlapci dokázali gólovo udrieť vždy v tom najsprávnejšom momente, keď sa osud tohto duelu mohol nakloniť aj na opačnú stranu. V prvom polčase to bol najmä úsek posledných dvoch minút, keď sme tromi zlepenými gólmi v podaní S. Srpoňa a O. Lednára odskočili súperovi na polčasových 3:6.

Rozhodujúcim činiteľom druhého polčasu bolo, že lepšiu hornonitriansku formáciu s obávanými zakončovateľmi A. Horvátom a Š. Uhliarom dokázala udržať na dištanc aj naša druhá formácia. Tá sa už pred bránku domácich nedostávala tak často, ako v prvom polčase, zato trpezlivo čakala na rozhodujúci úder. Formácia okolo K. Horvátha naopak hru vyrovnala a posilnený štvorčlenný stred poľa (Oros - Záhumenský - Vedinger - Šogor) viackrát pekne zakombinoval a ohrozil súperovu svätyňu. Definitívny knock-out sme domácim zasadili v 57. minúte, keď sa v rozpätí pár sekúnd nádherne trafil P. Veidinger a svoj znamenitý výkon korunoval najlepší hráč na ihrisku S. Srpoň.

Mužstvo dnes potešilo početnú fanúšikovskú obec cestujúcu 200 km do najvzdialenejšieho mesta v súťaži a naladilo sa na víťaznú vlnu. Tréneri správne zvolili skorší odchod na zápas, aby chlapci po dlhej ceste zachytili úvod zápasu a naordinovali tímu účinnú taktiku. Do konca jesene zostávame na zvyšné tri zápasy už iba v Petržalke a svoj bodový zisk sa ešte pokúsime zveľadiť.

FC Baník Horná Nitra Prievidza/Handlová - FKM Karlova Ves Bratislava 6:9 (3:6)