Do jarnej odvety s novým trénerom

Novým hlavným trénerom tímu FKM Karlova Ves Bratislava U14 sa stal Marián Janšák. V sobotu krátko popoludní ho mužstvu oficiálne predstavil športový riaditeľ klubu Anton Valovič.

Marián Janšák (nar. 12.1.1979) je rodákom z Bratislavy, s rodinou žije v Dunajskej Lužnej. Je držiteľom profesionálnej trénerskej A licencie UEFA. Naposledy pôsobil v klube ŠTK 1914 Šamorín pri mužstve staršieho dorastu U19, predtým niekoľko rokov viedol mužov TJ Rovinka a postúpil s nimi do vyššej súťaže. Ako hráč prešiel prakticky všetkými mládežníckymi kategóriami v ŠK Slovan Bratislava, neskôr hrával tiež za ŠK Vrakuňa, OFK Dunajská Lužná, rakúsky ASV Nickelsdorf a TJ Rovinka.

V pozícii asistenta trénera pokračuje pri mužstve naďalej Adrián Lysák. Nový hlavný tréner sa so svojimi zverencami zoznamoval na tréningoch už počas celého uplynulého týždňa. Zápasovú premiéru zažil v sobotu 13. januára v modelovanom prípravnom zápase proti karloveskej U15-ke. Chlapci predviedli najmä v prvom polčase solídny výkon a dlho boli svojim starším kolegom vyrovnaným súperom. Napokon podľahli 1:3 (0:0), keď na 1:2 z nášho pohľadu znižoval A. Krajčír.

Doterajší hlavný tréner Štefan Šogor bol pri našom mužstve od marca 2015 (bez dvoch mesiacov tri roky). Počas tohto obdobia viedol mužstvo v 72 súťažných zápasoch s bilanciou 32 víťazstiev, 6 remíz a 34 prehier. Mužstvo dvakrát za sebou doviedol na výborné 7. miesto v prvej lige mladších žiakov (skupina Západ), keď v tabuľke pred nami sa umiestnili už len extraligové kluby s vlastnými akadémiami. Jeho prácu si už pred časom všimli v AS Trenčín a ponúkli mu profesionálnu zmluvu. V najbližšom období by mal pôsobiť ako performance couch pri A mužstve FK Inter Bratislava v druhej najvyššej súťaži, s ktorým Trenčania nadštandardne spolupracujú.