Fantastický obrat proti "bílým andelom"

Zápas dvoch tabuľkových susedov začal z oboch strán dosť opatrne a trvalo takmer 15 minút, kým sme sa dočkali prvého gólu. Nanešťastie, padol do našej siete a navyše bol vlastný. Potom Trnavčania prebrali iniciatívu a vytvorili si pred našou bránkou oveľa nebezpečnejšie situácie. Na rozdiel od našich chlapcov, tri z nich dokázali premeniť na góly a tak sme polčas prehrali pomerne jasne 1:4, keď náš jediný gól dal v závere polčasu J. Petrila krásnou hlavičkou po ideálne zahratom rohu od M. Kaliského.

Do druhého polčasu dokázali tréneri naše mužstvo výborne namotivovať a výsledkom bol futbalový zážitok, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Hra dostala spád, prelievala sa z jednej strany na druhú, obe mužstvá si vytvorili množstvo gólových príležitostí a hoci jedna z našich dvoch formácií si s koncovkou v tomto zápase príliš nepotykala, priebežné nepriaznivé skóre sme začali postupne sťahovať. Najmä druhá formácia dokonale využívala chyby v obrane slabšej trnavskej formácie a udržiavala naše šance na úspešný konečný výsledok. Hoci sme v zápase dovtedy ani raz nevyhrávali,  zásluhou dvojice Šogor - Kachút sa nám niekoľko minút pred koncom podarilo po prvý raz dostať sa do vedenia 8:7 a to sme si ustrážili až do konca.

Mužstvo dnes predovšetkým v druhom polčase siahlo na dno svojich momentálnych síl a schopností a cenné víťazstvo nad súperom, ktorý rozhodne patrí do hornej polovice tabuľky, doslova vydrelo. Nevzdalo sa ani za nepriaznivého stavu, nepoložila ho na kolená ani strelecká smola a tak mohlo nakoniec zaslúžene oslavovať prekvapujúci triumf, hoci zápasu by možno vzhľadom na celkový priebeh viac svedčila remíza.

FKM Karlova Ves Bratislava - FC Spartak Trnava 8:7 (1:4)