FC Baník Horná Nitra - FKM Karlova Ves 11:5 (4:2)

Góly: Srpoň 3, Lednár 2.
Zostava: Čomor, Vajda - Fanev, Vavro, Petrila, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Srpoň, Manó, Šogor, Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Pokorný, Lednár, F. Polák, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

FKM Karlova Ves nezopakoval výborný výkon zo zápasu proti Senici a v Handlovej podľahol domácemu FC Baník Horná Nitra vysoko 5:11. Napriek lepšiemu postaveniu v priebežnej tabuľke a úlohe mierneho favorita naše mužstvo zaostalo za súperom vo všetkých herných ukazovateľoch a podalo pravdepodobne doteraz najslabší výkon od začiatku súťaže.

Na výsledku sa popri naozaj kvalitnému výkonu tímu Hornej Nitry podpísali aj ďalšie skutočnosti. Znie to až neuveriteľne, ale s ihriskom s prírodnou trávou sa naši chlapci stretli po takmer piatich mesiacoch! Naposledy si na tráve zahrali koncom októbra na Interi, odvtedy neabsolvovali na tomto povrchu ani jediný tréning, či zápas! Dôvody treba hľadať predovšetkým v známych vleklých problémoch s kvalitou a údržbou domáceho ihriska na Úderníckej ulici v Petržalke. Aj preto pôsobili naši hráči od začiatku zápasu popri šikovných a technicky vyspelých domácich ako ťažkoodenci. Zaostávali sme v pohybe, v rýchlosti, v spracovaní lopty, čo spôsobovalo, že sme sa dostávali pod trvalý tlak. Až na pár výnimiek (Oros, Veidinger, Srpoň) sme nedokázali dlhšie udržať loptu na svojich kopačkách v strede poľa, čím boli naši útočníci na dlhé minúty vypojení z hry a obrana čoraz preťaženejšia. Výsledok prvého polčasu bol ešte lichotivý vzhľadom na to, že domáci zahodili 5-6 ďalších gólových príležitostí.

Zdalo sa, že druhý polčas by mohol priniesť obrat. V jeho úvode si prvá formácia vypracovala dve-tri čisté šance, ktoré však zostali nepremenené. Zákonitý trest prišiel na druhej polovici ihriska. Naša druhá formácia sa opäť nevyvarovala "hluchej desaťminútovky", počas ktorej inkasovala až päťkrát. V strede obrany citeľne chýbali zranení a chorí K. Horváth a M. Kaliský. Nebyť tohto úseku hry, zápas by bol výsledkovo vyrovnaný, po hernej stránke si však náš dnešný súper víťazstvo naprosto zaslúžil.

Liga pokračuje rýchlym tempom, už vo štvrtok pred veľkonočnými sviatkami budeme mať príležitosť napraviť si chuť na domácej umelej tráve proti ViOn Zlaté Moravce. Na zápas v Handlovej treba čo najskôr zabudnúť, keďže nás čaká rovnako kvalitný súper.