FC Nitra - FKM Karlova Ves 12:6 (5:3)

Góly: Lednár 3, Kachút 2, Ševčík.

Zostava: Vajda, Čomor - Berec, Horváth, Vavro, Veidinger, Oros, Kachút, Ševčík, Pokorný, Fanev, Kaliský, Hrzič, Hargaš, Manó, Srpoň, D. Polák, F. Polák, Lednár, Horn, Žilinský. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

V úvodnom zápase jarnej odvety na ihrisku favorizovanej Nitry boli naši chlapci po väčšinu zápasu vyrovnaným súperom, doplatili však na výpadky jednej formácie. "Karlovka" zachytila úvod zápasu a prezentovala sa celkom kombinačnou hrou so snahou na viacero rýchlych prihrávok dostať sa pred pokutové územie súpera. Vyvrcholením výborného herného úseku bola gólová hlavička D. Kachúta po centri P. Veidingera. Nitra dovtedy pôsobila zaskočene a na koňa sa paradoxne dostala gólom z brejkovej situácie. Po nej nasledovalo niekoľko hluchých minút, ktoré nás možno stáli lepší výsledok. Góly sme inkasovali po rýchlych kolmiciach, ktoré rozdával rozdielový hráč G. Demian, niektoré boli smolné po dorážkach súpera, ktoré naša obrana nedokázala "upratať" do bezpečia.

Hrateľný výsledok vydržal približne do záverečnej štvrtiny zápasu. Zatiaľ čo formácia E. Hrziča dokázala opticky lepšiu formáciu Nitranov udržať na dištanc, podporená nadpriemerným výkonom brankára B. Čomora a streleckou efektivitou O. Lednára, druhej formácii akoby v druhom polčase postupne dochádzali sily a inkasovala ešte štyrikrát.

Celkový výsledok s rozdielom šiestich gólov je možno pre nás na prvý pohľad krutý. Chlapci sa presvedčili, že v súbojoch s najlepšími mužstvami rozhodujú aj na tejto úrovni maličkosti, či už pri premieňaní vypracovaných šancí, alebo pri dôslednom bránení. O priaznivejší výsledok sa pokúsia už v ďalšom kole na vlastnej umelej tráve, keď privítajú rovnako vyspelého súpera zo Senice.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):
Čomor 8, Vajda 6,5 - Kaliský 7, Hržič 7, Hargaš 6,5 Manó 6, Srpoň 7, D.Polák 6, Lednár 7,5 F.Polák 5, Horn 6, Pokorný 5, Berec 6, Horváth 6, Vavro 6, Fanev 6, Veidinger 7, Oros 7, Ševčík 7, Kachút 7,5 Žilinský 6,5.