FC Nitra - FKM Karlova Ves 5:5 (2:3)

Góly: Lednár 3, Kachút, Záhumenský.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Šogor, Veidinger, Horváth, Oros, Kachút, Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Jamrich, Sadloň, Hargaš, Fraňo, Petrila, Hasík, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves bol blízko cenného víťazstva v Nitre, napokon si spod Zobora vezieme aspoň bod, ktorý môže byť v konečnom účtovaní dôležitý.

Proti silnej Nitre, ktorá sa spolieha na najlepšiu obranu v celej lige, naordinovali tréneri našich chlapcom podobný herný plán, ako v úspešnom zápase na Slovane. Vychádzali sme zo zabezpečenej defenzívy, pričom ale sme každý vhodný moment využívali na nebezpečné rýchle protiútoky. Obranu domácich zamestnávali najmä oba naše hroty D. Kachút a O. Lednár. Vďaka ich individuálnemu majstrovstvu sme sa v prvej štvrťhodine presadili trikrát aj gólovo. Veľká škoda, že sa nám trojg'olové vedenie nad zaskočenými domácimi nepodarilo udržať do konca prvého polčasu. V ďalšom jeho priebehu sme sa dostali pod sústavný tlak a aj keď z neho nerezultovali výraznejšie šance, Nitrania sa predsa len dvakrát dostali za chrbát našej obrany a z bezprostrednej blízkosti skórovali.

Domáci sa cez prestávku odobrali do šatní, trochu ju časovo pretiahli a bolo jasné, že na nás v druhom polčase vybehnú. Slúži ku cti chlapcov, že počiatočný nápor bez väčšej pohromy vydržali a naopak, pokúšali sa naˇdalej hroziť z každej možnej príležitosti. Žiaľ, domácim sa podarilo vyrovnať na 3:3 po zaváhaní na pravej strane našej obrany a krížnej prihrávke cez naše bránkovisko. V záverečnej desaťminútovke zápas vyvrcholil gólovou prestrelkou, keď v rozpätí troch minút padli po dva góly na oboch stranách. V dramatickom a nervóznom závere -  vzhľadom na absenciu zväzových rozhodcov zápas rozhodovali tréneri oboch mužstiev - sa z nepochopiteľných dôvodov nadstavovali tri minúty, počas ktorých obe mužstvá čelili hneď niekoľkým štandardným situáciám. Gól však už nepadol, a tak zaznamenala Karlovka na jar ďalší pekný výsledok proti klubu z užšej slovenskej špičky, ktorý pri troške šťastia mohol byť ešte krajší.

Z hľadiska postavenia v tabuľke bod z Nitry veľa nerieši. O týždeň nás čaká "zápas roka" proti Baníku Horná Nitra, v ktorom si môžeme definitívne poistiť pozíciu v prvej polovici tabuľky. Chlapcov nečaká nič jednoduché, náš najbližší súper totiž ťahá impozantnú päťzápasovú víťaznú šnúru.