FC ViOn Zlaté Moravce - FKM Karlova Ves 6:7 (4:4)

Góly: Lednár 3, Veidinger, Srpoň, Pokorný, Oros.
Zostava: Vajda, Čomor - Fraňo, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Veidinger, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň, Kaliský, Kachút, Ševčík, D. Polák, Herényi, Lednár, Pokorný, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Mimoriadne cenné víťazstvo dosiahla "Karlovka" na mestskom štadióne v Zlatých Moravciach proti silnému nováčikovi FC ViOn. V dramatickom zápase, v ktorom sme viackrát viedli, ale aj prehrávali o dva góly krátko pred koncom prvého polčasu, rozhodol tri minúty pred koncom trojgólový strelec Oliver Lednár. Naši chlapci boli po väčšinu zápasu lepší a vytvorili si dostatok gólových príležitostí, ktoré však najmä v druhom polčase trestuhodne zahadzovali. Aj preto sa nám napriek viditeľnej prevahe nepodarilo súperovi odskočiť o viac ako jeden gól.

Zápas vrcholil v posledných desiatich minútach. Najprv sme po prísne nariadenej penalte inkasovali na 6:6, keď jedenástku odrazenú od žrde predsa len "upratal" do siete najlepší strelec domácich L. Mašír. Naše mužstvo však kontrovalo v samom závere víťazným gólom O. Lednára. Víťazstvo na súperovom ihrisku po takomto priebehu chutí dvojnásobne, navyše do Zlatých Moraviec sme necestovali v úlohe favorita, veď pred dvomi mesiacmi sme s nimi v semifinále turnaja prehrali hladko 0:4.

Už v najbližšom kole sa FKM Karlova Ves stretne s ŠK Slovan a tento zápas bude mať pre viacerých hráčov špeciálnu príchuť. Chlapci sa veľmi dobre poznajú, niektorí už pôsobili v Slovane, naopak "belasí" majú vo svojom tíme hráčov, ktorí vyrastali v Karlovej Vsi. Bude to teda skutočné derby.