FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves 11:1 (3:0)

Gól: Lednár
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Manó, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Veidinger, D. Polák, Lednár, Fraňo, Žilinský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Karty pred týmto dôležitým zápasom o popredné umiestnenie boli rozdané už vopred, žiaľ, v náš neprospech: kým nám z rôznych príčin vypadli až štyria hráči základnej zostavy, súper sa na jar výrazne posilnil, keď lovil najmä v slovanistických vodách. A tak, napriek jesennej výhre 7:3, nebola Karlovka v odvete v žiadnom prípade favoritom.

V snahe vyrovnať silu a potenciál oboch formácií pri spomínaných absenciách tréneri rozdelili nerozlučnú "dvojičku" O. Lednár - S. Srpoň. Až do 20. minúty a v podstate celý prvý polčas sa zdalo, že pri maximálnom nasadení a koncentrácii by sme mohli tento zápas so silným súperom odohrať solídne. V poli sme síce nemali prevahu, predsa len sme si dokázali vytvoriť zopár sľubných šancí na strelenie úvodného gólu, ktorý by nám veľmi pomohol. Nestalo sa. V spomínanej 20. minúte súper skóroval na oboch stranách ihriska v rozpätí niekoľkých sekúnd. Potom sa od nás odvrátila šťastena, keď pekný prienik A. Fraňa skončil na brvne a tesne pred bránkovou čiarou.

V samom úvode druhého polčasu zahodil stopercentnú šancu M. Manó a vzápätí odpískal rozhodca proti nám prísnu penaltu. Od tohto momentu to už išlo s mužstvom dolu vodou. Podobne ako v predchádzajúcich zápasoch (Slovan, Horná Nitra) nám v druhom dejstve výrazne kleslo držanie lopty, na súperovu polovicu sme sa dostávali už iba sporadicky a so zakončovaním to tiež nebola žiadna sláva. Viacerí hráči - zdeptaní a demotivovaní vývojom stretnutia - sa z ihriska akoby vytratili. Aj tomu sa dá pripísať hrozivý rozdiel v skóre, ktorý je však dielom najmä poslednej desaťminútovky. V tom čase inkasovala najmä formácia, ktorej v strede obrany citeľne chýbali E. Hrzič a M. Kaliský.

 

Posilnený súper nám za niekoľko mesiacov výrazne kvalitatívne "utiekol" a chlapcom vystavil prísne vysvedčenie. V ďalších zápasoch môžeme byť úspešní, iba ak dokážeme rovnako dobre odohrať oba polčasy, koncentrovať sa na hru počas celých 60 minút a - podľa možností - hrať v optimálnej zostave.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):
Čomor 5, Vajda 6 - Horn 4,5, Petrila 4,5, Hargaš 4,5, Srpoň 5,5, Manó 4,5, D.Polák 4,5, Kachút 5,5, Berec 6, Horváth 6, Fanev 5,5, Oros 6, Veidinger 6, Fraňo 5,5, Lednár 6, Vavro 5, Žilinský 4, F.Polák 4,5.