FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves 8:3 (5:1)

Góly: Lednár, Kachút (11m), Jamrich.

Zostava: Vajda, Čomor - Hargaš, Petrila, Horváth, Oros, Krajčír, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Kaliský, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Fraňo, Sadloň, Lednár, Hasík, Jamrich. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Na Žitnom ostrove nám domáci DAC odplatil jesennú prehru z Molecovej, aj keď priebeh zápasu zďaleka nebol taký jednoznačný, ako by napovedal konečný výsledok.

Doma Dunajskostredčania nezvyknú prehrávať, body im v tejto sezóne vzal iba vedúci Slovan, a tak bolo jasné, že pod ostrým júnovým slnkom čaká na Karlovku v Jurovej horúce peklo. To navyše umocnili špeciálne namotivovaní domáci, pre ktorých to bol vzhľadom na prekvapujúcu jesennú prehru (5:6) prestížny zápas. Od samého začiatku využívali výraznú fyzickú prevahu v osobných súbojoch a hra sa zväčša odvíjala na našej polovici ihriska. Naši chlapci sa ku kombinácii, pri ktorej by si aspoň tri-štyrikrát vymenili loptu medzi sebou, dostávali len s veľkými ťažkosťami. Naše útočné hroty otupili dôraznou hrou na hranici pravidiel silní stopéri súpera F. Fatona a B. Szolgai. Zatiaľ čo formácii K. Horvátha sa do polčasu ešte podarilo udržať bezgólový stav, keď domáci nepremenili ani sporný pokutový kop a M. Šogor trafil z nádejnej pozície iba pravú žrď súperovej bránky, na druhej strane ihriska si DAC postupne vytvoril komfortný štvorgólový náskok.

Naša hra sa v druhom polčase výrazne zlepšila. Zrazu chlapci dokázali účinne zakombinovať, premiestniť sa aj s loptou pred súperovo pokutové územie a vytvoriť si šance. Po jednej z nich odpískal rozhodca penaltu aj v náš prospech, ktorú D. Kachút bezpečne premenil. O pár minút sa v druhej formácii presadil D. Jamrich a razom sa na ihrisku odvíjala úplne otvorená partia. Žiaľ, kontaktný gól, ktorý mohol znamenať úspešný výsledok, sa nám už streliť nepodarilo, hoci šance sme na to mali viac ako dobré. Vo vypätom závere sa potvrdilo, že hosťujúcim mužstvám sa v Jurovej - diplomaticky povedané - vôbec nehrá ľahko. Domáci v krátkom slede kopali proti nám hneď niekoľko štandardiek z nebezpečnej blízkosti, pričom dve vďaka svojmu dôrazu a s prispením šťastia aj premenili a definitívne rozhodli o svojom víťazstve.

Napriek prehre odohrala Karlovka veľmi zaujímavý a poučný zápas, ktorý ak si ho tréneri s hráčmi starostlivo rozoberú, môže chlapcom veľa dať. Viacerí z nich podali v náročnom prostredí obetavý a spoľahlivý výkon. Ligovú sez'onu 2016/17 zakončíme domácim derby proti FC Petržalka Akadémia. V prípade bodového zisku by sme obhájili vlaňajšiu 7. priečku v konečnej tabuľke.