FK Inter Bratislava - FKM Karlova Ves 2:0 (0:0)

Zostava: Vajda - Sadloň (Fanev), Petrila, Horváth, Horn (Žilinský) - Oros (Záhumenský), Rábek, Hlpka - Vavríček, Fraňo (Čapucha), Hasík (Popelák). Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V súťažnom zápase proti Interu Karlovka nezopakovala dobrý výkon z nedávneho prípravného zápasu s tým istým súperom, počas 70 minút sa len veľmi ťažko presadzovala a napokon utrpela tesnú prehru.

Hoci počasie na futbal bolo o triedu lepšie, ako pred týždňom, prvý polčas tohto derby zápasu na umelej tráve útulného štadióna v Stupave sa odohrával v pomerne mdlom tempe, bez viditeľného nasadenia a prekvapujúcich myšlienok smerom dopredu. Prvú strelu na bránku vyslal síce už v 3. minúte náš D. Rábek, ale to bolo pokiaľ ide o ohrozenie žlto-čiernej bránky na dlho z našej strany všetko. Inter pohrozil v 12. minúte, keď gólovú hlavičku z rohového kopu z bránkovej čiary vyrazil náš brankár O. Vajda. Potom sa po zvyšok polčasu hral zväčša medzišestnástkový futbal, v ktorom sa čoraz viac presadzovala stredová formácia Interu, čo sa v ďalšom priebehu zápasu ukázalo ako rozhodujúce. Pár minút pred prestávkou sa Inter po pravej strane dostal do nebezpečnej blízkosti našej bránky, ale brankár si so strelou na dvakrát poradil.

Naše mužstvo ukázalo najlepšie okamihy zápasu hneˇd po prestávke, žiaľ na vlastnú škodu trvali sotva päť minút. Počas tohto krátkeho času nám výborne fungoval vysunutý forčeking, podarilo sa nám pozbierať zopár lôpt ešte na polovici súpera a zo trikrát nebezpečne zaútočiť. G'olovú šancu L. Hasíka zastavila rozhodcova píšťalka pre údajný faul, vzápätí ten istý hráč vyskúšal v bránke A. Klimeka, o zakončenie sa pokúšal tiež R. Vavríček. V nasadenom tempe sme však nepokračovali a onedlho prišiel trest: po zbytočnej strate lopty na ľavej strane obrany Inter zahrával nepriamy kop, pretiahnutý center sa im podarilo vrátiť do šestnástky, kde si naši chlapci zle rozobrali útočníkov súpera a nová akvizícia Interu P. ˇDurica nekrytý pohotovou strelou prepálil nášho brankára. Otrasená Karlovka mohla hneˇd po rozohratí zo stredového kruhu inkasovať druhý úder, našťastie pre nás J. Hric z nájazdu na brankára triafal vedľa.

Naši tréneri zareagovali na nepriazviný vývoj stretnutia niekoľkými striedaniami, postupne poslali na ihrisko až päť čerstvých hráčov, ale na obraze hry sa to príliš neprejavilo. V tomto zápase nás stredová formácia domácich jednoznačne prevýšila, naši chlapci si nedokázali viackrát po sebe presne prihrať a útočníkom nepripravili prakticky žiadnu sľubnú príležitosť. Na dostrel súperovej bránky sme sa po celý zápas viacmenej nedostali. V zúfalej snahe o vyrovnanie sme štyri minúty pred koncom stratili loptu, obrana v pozmenenom zložení sa nestihla vrátiť a útočník domácich M. Harceg zakončil svoje s'olo zoči-voči brankárovi pohodlným g'olom na 2:0.

Zápas s Interom mal veľmi podobný priebeh, ako duel s Petržalkou pred týždňom. Na rozdiel od mužstva z pravého brehu Dunaja však Inter nedisponoval takými výraznými hráčskymi individualitami, a preto môže byť dnešná prehra považovaná za zbytočnú a bude ešte mrzieť. Mužstvo sa musí čo najrýchlejšie vzchopiť a naladiť na víťaznú vlnu, pretože už na zelený štvrtok ho čaká Púchov, a ten veľa g'olov v tejto sez'one nedostáva.