FK Inter Bratislava - FKM Karlova Ves 2:3 (1:1)

Góly: Veidinger 2, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Petrila, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Pokorný, Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Herényi, Lednár, Fraňo, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

V tradičnom bratislavskom mládežníckom derby sa stretli dve mužstvá, ktoré sa dokonale poznajú a v posledných štyroch sezónach odohrali proti sebe veľa zaujímavých a vyrovnaných zápasov. Takým bol aj tento duel, hoci všetko mohlo byť inak, keby naši chlapci v úvode neurazili šťastenu.

V priebehu prvých piatich minút si vytvorili hneď niekoľko čistých gólových šancí a dvakrát nastrelili konštrukciu súperovej bránky, pričom najmä tutovky M. Kaliského a K. Horvátha boli stopercentné. Kto by vtedy povedal, že pre túto formáciu napokon dnes zostane súperova bránka zakliata a svoj minizápas prehrá 0:1... Úvodný tlak sme predsa len zúžitkovali do vedenia po góle P. Veidingera, ale potom sa hra postupne vyrovnala a domáci Inter čoraz viac začal podkurovať našej obrane. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, keď sme inkasovali po chybnej rozohrávke a následnom prečíslení.

V druhom polčase sa hral typický derby futbal, v ktorom dominovali kvalitné výkony oboch obrán nad útokom a tréneri oboch tímov vytiahli celý arzenál taktických pokynov pre svojich hráčov. Inter hrozil najmä zo štandardných situácií a vyrovnal aj priebežné skóre nastrelených tyčiek. Najmä jedovatá ľavačka D. Držíka bola gólová. FKM sa opäť dostal do tesného vedenia po peknej kombinačnej akcii, na konci ktorej bola dorážka P. Veidingera. V záverečnej štvrťhodine už bolo jasné, že veľa gólov nepadne a každý ďalší môže určiť definitívnu podobu skóre. Domáci napokon zúročili svoju snahu o vyrovnanie v 59.minúte, keď sa na ľavej strane presadil kapitán F. Tarana. Keď sa už zdalo, že derby skončí deľbou bodov, po kolmici sa dostal do úniku O. Lednár a 22 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času chladnokrvne skóroval.

Po tomto výsledku je jasné, že naše mužstvo bude zimovať prinajhoršom na 4. mieste a aj keď chlapci dnes výkonom príliš neoslnili, opäť dokázali doviesť do víťazného konca zápas, v ktorom sa veci nie vždy vyvíjali podľa ich predstáv.