FK Inter Bratislava - FKM Karlova Ves 8:11 (4:7)

Góly: Veidinger 3, Kaliský 2, Oros 2, Lednár 2, Srpoň, Hasík.
Zostava: Vajda, Čomor - Sadloň, Fraňo, Vavro, Oros, Záhumenský, Vavríček, Kaliský, Petrila, Žilinský, Horn, Horváth, Hargaš, Srpoň (C), Veidinger, Lednár, Hásik, Ševčík, Šogor. Tréneri: Šogor, Rovenský.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

FKM Karlova Ves začala novú sezónu rovnako, ako skončila tú predchádzajúcu - víťazstvom nad mestským rivalom FK Inter Bratislava.

V úvodnom zápase nového ročníka I. LMŽ U13 neboli naši hráči favoritmi, keďže v prípravnom období svojmu súperovi dvakrát pomerne jednoznačne podľahli. Aj v ligovom zápase patrili úvodné momenty zápasu "žltočiernym", ktorí boli kombinačnejší  a vytvorili si miernu optickú prevahu. Dôležité bolo, že naši chlapci z počiatočného náporu neinkasovali a sami sa ujali vedenia, ktoré do konca zápasu už nepustili. Postupne tiež vyrovnali hru a dá sa povedať, že druhá polovica prvého polčasu patrila Karlovke. Práve v tomto čase FKMKV odskočil súperovi z vyrovnaného stavu 4:4 na trojgólový polčasový rozdiel.

Žiaľ, úvod do druhého dejstva nezachytila formácia v bránke s O. Vajdom a veľmi rýchlo sme trojgólový náskok stratili. Medzi 35. a 45. minútou sa odvíjal zrejme rozhodujúci úsek celého zápasu, ktorý by sa tiež dal nazvať aj festivalom nepremenených šancí Karlovešťanov. Chlapci sa do šancí pomerne pravidelne dostávali, čo bolo pozitívne, s rovnakou pravidelnosťou ich však trestuhodne za vyrovnaného stavu 7:7 aj zahadzovali. Napokon sa nám predsa len podarilo sériou gólov na oboch stranách ihriska preklopiť misky váh vo svoj prospech a zápas vcelku v pokoji úspešne dohrať.

Víťazstvo na pôde zrejme tabuľkového suseda, ktorý si pred zápasom veril, je veľmi cenné. Naše mužstvo v zápase nebolo lepšie, ale v rozhodujúcich fázach nespanikárilo, bolo trpezlivé a napokon premenilo aspoň zopár z množstva gólových šancí, ktoré stačili na trojbodový zásah.