FK Senica - FKM Karlova Ves 1:1 (1:0)

Gól: ´68 Petrila
Zostava: Vajda - Sadloň, Petrila, Horn, Rinaldi (Čapucha) - Oros (Kot), Popelák, Fanev - Hlpka, Krajčír, Žilinský. Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V 22. kole sa FKM Karlova Ves predstavil na pôde Senice. Pri absencii štyroch stabilných hráčov základnej  zostavy (K. Horváth, A. Fraňo, R. Vavríček, S. Záhumenský) mužstvo doplnili hráči z kategórie U13 - Michelangelo Rinaldi a Sebastián Kot. V zápase hranom v dusnom a horúcom počasí na výborne pripravenom ihrisku dostali šancu všetci hráči z nášho kádra.

Počas prvého polčasu mali domáci viac z hry. Neustále sa pokúšali o streľbu zo strednej vzdialenosti, avšak za zmienku stojí iba strela kapitána Senice D. Kudláča, ktorá sa obtrela o našu tyč. Karlovka vyrážala vo väčšine prípadov do protiútokov cez svoje krídla, no počas prvého polčasu si vážnejšiu šancu nevypracovala. Zmenu skóre priniesla 27. minúta, keď N. Hegyi potiahol loptu po pravom krídle, ustál súboj s našimi hráčmi S. Popelákom aj M. Rinaldim a spätnou prihrávkou našiel vo vnútri pokutového územia M. Macha, ktorý krížnou strelou prekonal brankára O. Vajdu. Po prvom polčase sme teda zaslúžene prehrávali 0:1.

V druhom polčase pracovala naša obrana pozorne pri každej akcii súpera. Senica využívala najmä rýchleho krídelníka N. Hegyiho, ktorý zvádzal neustále súboje s neunavným M. Sadloňom. My sme sa snažili útočiť cez kolmice S. Popeláka na naše útočné kraje a týmto spôsobom ohrozovať bránku súpera. V rozmedzí pár minút pomohlo brvno obidvom mužstvám. Kým po našom rohovom kope hlavičkoval do bránkovej konštrukcie J. Petrila, na druhej strane N. Hegyi razantnou delovkou roztriasol našu bránu. Z nášho pohľadu najpodstatnejšia časť zápasu prišla po 60. minúte. V snahe vyrovnať tréneri vysunuli J. Petrilu na hrot útoku a hneď z prvej šance sa rútil zoči-voči brankárovi, posunul loptu vedľa nabiehajúcemu S. Popelákovi, ktorému však hodením sa do strely "ukradol" istý gól domáci obranca. Už o niekoľko minút sa v šestnástke opäť nádejne individuálne presadzoval J. Petrila, ale domáca obrana loptu odvrátila. Napokon sa však Karlovka dočkala vyrovnania, v 68. minúte po faule na J. Hlpku posielal centrovanú loptu do šestnástky S. Popelák. Prvý pokus ešte domáci hráči zvládli odvrátiť, no druhý center skončil priamo na hlave J. Petrilu, ktorý už nemal problém skórovať pri vzdialenejšej tyči.

FKM Karlova Ves tak dokázal neprehrať už druhý zápas za sebou s mužstvom z tzv. "veľkej šestky". Treba vyzdvihnúť opätovne defenzívnu činnosť celého mužstva. Do konca sezóny nás čakajú ešte štyri zápasy, v ktorých sa chlapci pokúsia potrápiť favoritov a uchmatnúť čo najviac bodov. Za bojovný výkon v Senici sa už teraz môžu tešiť na sladkú odmenu.