FK Senica - FKM Karlova Ves 12:3 (5:0)

Góly: Fraňo 2, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Šogor, Veidinger, Horváth, Kaliský, Oros, Kachút, Srpoň, Horn, Hržič, Záhumenský, Krajčír, Lednár, Ševčík, Jamrich, Sadloň, Hargaš, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Potvrdenie príslušnosti k špičke ligovej súťaže sa na Senici nekonalo. Karlovka podľahla domácim po matnom výkone rozdielom triedy.

Akokoľvek sa nám to nemuselo páčiť, na Záhorie sme na základe posledných výborných výsledkov cestovali v úlohe mierneho favorita, navyše v takmer kompletnej zostave, z ktorej vypadli iba L. Hasík a J. Petrila. Žiaľ, chlapci sa akoby na tento dôležitý zápas zle vyspali a po väčšinu duelu pôsobili "zaspatým" dojmom. Obe senické formácie nás od samého úvodu predčili viacmenej vo všetkých rozhodujúcich činnostiach. Okamžite si vytvorili územnú prevahu a vysokým napádaním nám spôsobovali veľké problémy už pri samotnom zakladaní útokov. Vysoké nákopy od bránky nenachádzali našich hrotových hráčov. Pri absencii lepšieho pohybu a minimálnej ponukovej činnosti väčšiny hráčov ani neprekvapuje, že v prvom polčase sme domácich brankárov prakticky neohrozili. Markantné to bolo najmä u formácie O. Vajdu, ktorá sa k súperovej bránke dostala len pri dvoch jalových štandardných situáciách. Druhej formácii B. Čomora sa predsa len podarilo častejšie presadzovať aj v útočnej fáze, strelecké šťastie však rovnako nemala. 

Priebeh zápasu sa výraznejšie nezmenil ani v prvej časti druhého polčasu. Góly do našej siete postupne pribúdali a po prvý raz sa nám podarilo skórovať až v 37. minúte, keď po rohu úspešne dorážal dnes dvojgólový A. Fraňo. V záverečnej štvrťhodine, zrejme aj vďaka určitému poľaveniu domácich pod dojmom jasného náskoku, sa chlapci konečne aspoň trochu dostali do zápasu. Viackrát podržali loptu na svojich kopačkách v strede poľa a presnými finálnymi prihrávkami si vytvorili šance. Okrem skorigovania hrozivého výsledku sme ešte párkrát nastrelili konštrukciu bránky, ale to isté sa dá povedať aj o Senici. V našom tíme si absolutórium zaslúži iba brankár B. Čomor, ktorý viacerými zázračnými zákrokmi zachránil mužstvo od debaklu. Na hrote tej istej formácie po celý zápas statočne bojoval so senickou presilou S. Srpoň, väčšinou však zostával osamotený.

Po sérii výhier a kvalitných výkonov sme od chlapcov v Senici čakali podstatne viac. Proti nám dnes nepochybne stálo kvalitné a disponované mužstvo, tento zápas sme si však prehrali už pred jeho začiatkom v hlavách. Chlapci si musia rýchlo uvedomiť, že bez stopercentného nasadenia a koncentrácie sa o týždeň sami neporazia ani Zlaté Moravce.