FKM Karlova Ves - AS Trenčín 0:5 (0:2)

Zostava: Vajda - Sadloň, Petrila, Horn, Hasík (Fanev) - Oros, Záhumenský (Kot), Popelák (Žilinský) - Vavríček, Krajčír, Hlpka (Čapucha). Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V dohrávanom stretnutí 23. kola FKM Karlova Ves nenadviazala na dobré výkony a úspešné výsledky s favoritmi v predchádzajúcich zápasoch a druhému mužstvu tabuľky podľahla 0:5. Ide o najvyššiu prehru jari a druhú najvyššiu prehru od vstupu do prvej ligy starších žiakov.

Favorizovaní hostia sa od samého úvodu nasťahovali na našu polovicu ihriska, ale napriek územnej prevahe sa do vyložených šancí dlho nedostávali. Naši chlapci sa prezentovali dobrou obranou podobne ako v zápasoch proti Slovanu a Senici, navyše im pomáhala aj pomerne statická a málo nápaditá hra Trenčanov, ktorí sa väčšinu situácií snažili riešiť individuálne a napriek zreteľnej fyzickej i technickej prevahe do útočenia nezapájali svoje kraje a nevyužívali celú šírku ihriska. So strelami zo strednej vzdialenosti si náš brankár poľahky poradil. Zmenu skóre priniesla 17. minúta, keď sa lopta v našej šestnástke niekoľkokrát nešťastne poodrážala, až sa dostala k voľnému M. Hudekovi, ktorý z približne 10 m nemal problém poslať ju k pravej tyči.

Ani po úvodnom g'ole sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Útočnejšiemu poňatiu z našej strany bránilo priveľa nepresností a zbrklostí v našej rozohrávke, viacerí naši hráči v strede poľa sa navyše loptu snažili príliš dlho držať na svojich kopačkách, až pokým ich urastení trenčianski zadáci neodzbrojili. V 32. minúte zapískal hlavný rozhodca prísny faul v ideálnom uhle v strede asi dva metre pred naším pokutovým územím. Trojčlenný nekompaktný múr bol z tejto pozície pre D. Ovšonku ľahkou prekážkou a presne mierenou strelou z priameho kopu k pravej tyči upravil na polčasových 0:2.

Upracovaný výkon našich chlapcov pokračoval aj v druhom polčase. Treba priznať, že to bol jeden z tých zápasov, v ktorých mali výrazne nižšie držanie lopty a boli nútení veľa behať bez nej, napriek tomu výkonu dnes chýbala väčšia iskra, nasadenie a azda aj vôľa. Naopak, Trenčín svoju hru v druhej časti zápasu dokázal predsa len vygradovať. Jednoznačným režisérom a rozdielovým hráčom bol A. Gajdoš, jeden z najtalentovanejších futbalistov tejto vekovej kategórie na Slovensku. Trenčania navyše pochopili, že na našu obranu bude viac platiť rýchlosť a kolmejšia prihrávka. Oba tieto atribúty predviedli pri góloch na 3:0 a 4:0, keď strelci A. Gajdoš a S. Bulko zoči-voči pred naším brankárom po výborných vysunutiach nezaváhali. Posledný gól padol z pokutového kopu, pred ktorým Š. Machara vyzvŕtal našu vysilenú obranu na ľavej strane, aby si napokon vypýtal faul. Z útočného snaženia Karlovky stojí za zmienku nádejný lob R. Vavríčka ešte za stavu 0:2, ktorý si však nenašiel cestu do bránky hostí, a pekná strela S. Popeláka po predchádzajúcom vtipnom uvoľnení, ktorá však takisto skončila nad. Aj preto skončila Karlovka tento zápas bez jediného priameho ohrozenia súperovho brankára L. Domaniského, ktorý pod Matúšov hrad prišiel v zimnom prestupovom období zo Zlatých Moraviec.

V tomto týždni čaká na chlapcov ešte jeden majstrovský zápas, v ktorom sa po prvý raz pozrie do areálu novej futbalovej akadémie DAC vo Vrakúni. Bezohľadu na to, akú silnú jedenástku proti nám postavia domáci, ktorí na jar so zostavou dosť improvizovali, ak budeme chcieť dosiahnuť dobrý výsledok, musíme predviesť oveľa odvážnejší a zanietenejší výkon, ako bol ten dnešný proti Trenčínu.