FKM Karlova Ves - AS Trenčín 3:16 (0:8)

Góly: Srpoň 2, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Petrila, Pokorný, Herényi, F. Polák, Fraňo, Veidinger. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Vzhľadom na pomerne vyrovnané postavenie v tabuľke pred týmto zápasom nás AS Trenčín "poctil" zmiešanou zostavou, v ktorej bolo 9 hráčov ročníka 2004 a 10 o rok mladších a od začiatku zápasu s nami urobil krátky proces. Najmä "áčková" formácia bola jednoznačne nad sily našich chlapcov a svoj minizápas vyhrala 10:0. S mladšími sme dokázali ako tak držať krok.

Škrt cez rozpočet nám urobilo obnovené zranenie K. Horvátha už  v prvých minútach zápasu po kolízii so súperovým útočníkom a naším brankárom, po ktorej musel zo zápasu odstúpiť. Obrana dostala obrovské trhliny a rýchli a technicky vyspelí útočníci súpera ňou prechádzali ako nôž maslom. Takmer všetky góly sme inkasovali v podstate po samostatných nájazdoch na brankárov, hoci aj v poli a držaní lopty bola súperova prevaha zreteľná.

Trenčín sa počas celého zápasu prezentoval spôsobom hry, ktorý je doslova v DNA celého klubu od najmenších v prípravke až po majstrovské A mužstvo: vysokým napádaním, dôrazom v osobných súbojoch, vďaka ktorému vyhral snáď 90 percent všetkých súbojov, rýchlosťou s loptou i bez nej a samozrejme tiež individuálnou technikou všetkých hráčov. Nepoľavil ani za rozhodnutého stavu. Futbal nám v tomto zápase tak trochu znechutil, ale predovšetkým ukázal, kde sa momentálne reálne nachádzame. Treba však povedať, že sme hrali proti jednému z najlepších mužstiev na Slovensku v tejto vekovej kategórii. Navyše, toto už nie je ten Trenčín, s ktorým sme odohrali zopár vyrovnaných zápasov v ére prípravky, ale výberové mužstvo, v ktorom hrá snáď každý talentovaný chlapec z celého stredného Považia.

Chlapci musia po tomto zápase dať hlavu rýchle hore, aj keď počas samotného zápasu padli nejaké tie slzičky... Do konca jesene nás ešte čaká päť "hrateľných" súperov. Ak proti nim dokážeme zopakovať výkony z Moraviec, či proti Dunajskej Strede, Vianoce budú veselé.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):
Vajda 5 Čomor 5 - Berec 5 Petrila 4 Fanev 4 Oros 5 Šogor 5 Kachút 6 F. Polák 5 Fraňo 4 Herényi 4 Manó 4 Horn 4 Hržič 5,5 Vavro 5,5 Ševčík 5 Srpoň 6 Lednár 5,5 Pokorný 4 Hargaš 5 Kaliský 5.