FKM Karlova Ves - AS Trenčín 5:8 (2:4)

Góly: Lednár 3, Hasík, Záhumenský.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Fanev, Horváth, Oros, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Hasík, Kaliský, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Obhajca vlaňajšieho prvenstva v 1. lige mladších žiakov Západ AS Trenčín pricestoval do Bratislavy bez straty bodu a s čerstvým víťazstvom nad Spartakom Trnava, ktorý "Karlovke" pred dvomi týždňami pripravil najvyššiu prehru v súťaži.

Hra mačky s myšou sa však ani zďaleka nekonala. Naši chlapci sa vypli možno k doteraz najlepšiemu výkonu od vstupu do prvej ligy a s veľkým favoritom odohrali dobrú partiu. Mierna prevaha síce bola na strane Trenčanov, "Karlovka" ale zachytila začiatok zápasu, čo bolo z hľadiska psychiky nesmierne dôležité. Chlapci bojovali obetavo na všetkých postoch, vložili sa do zápasu, vzájomne za seba zaskakovali a hrali ako tím. Proti vyspelému súperovi sa im dokonca podarilo niekoľko pekných útočných akcií, medzi ktoré patrili obe gólové v prvom polčase.

Obraz hry sa veľmi nezmenil ani v druhom polčase a trenčiansky uragán sa nedostavil. Formácia S. Srpoňa proti o rok mladším Trenčanom odohrala veľmi kvalitný polčas, ktorého výsledkom boli tri utešené góly z kopačiek O. Lednára a L. Hasíka, ako aj celý rad ďalších pekných akcií. Škoda len menších zaváhaní v obrane, ktoré nás možno pripravili ešte o čosi lepší výsledok. Druhá formácia proti rovesníkom z ročníka 2004 síce na väčšinu druhého polčasu "zaparkovala" pred svojou bránkou autobus, keď v niektorých fázach bránili všetci hráči. Aj z tejto pasáže sa však dajú zobrať pozitíva, ako veľká obetavosť všetkých hráčov, viacero ťažkých zblokovaných striel a výborný individuálny výkon K. Horvátha v strede obrany. Výsledkom bol bezgólový polčas proti jednej z najlepších formácií na Slovensku. Škoda, že chlapcom už nezostalo viac síl podržať trochu loptu na súperovej polovici, kam sa dostali len sporadicky a tak jedinou reálnou útočnou akciou bol pekný priamy kop P. Veidingera tesne pred koncom.

 

Konečná prehra o tri góly je vzhľadom na celkový priebeh spravodlivá, jednotlivé formácie odohrali vyrovnané partie (1:1, 1:3, 0:0, 3:4). Na dnešnom výkone sa rozhodne dá ďalej stavať. Ak sa ho chlapcom podarí zopakovať častejšie, bude stačiť na väčšinu súperov, ktorá ich ešte na jeseň čaká.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):
Čomor 7, Vajda 7 - Sadlon 6,5, Hržič 7, Fraňo 7, Vavríček 6,5, Srpoň 7, Ševčík 6,5, Lednár 7,5, Hasík 7, Veidinger 7, Horváth 8, Kaliský 6,5, Šogor 7, Oros 7, Záhumenský 7, Kachút 7, Fanev 6,5, Horn 7, Vavro 6,5.