FKM Karlova Ves - FC Baník HN Prievidza & Handlová 7:3 (3:2)

Góly: Fraňo 2, Lednár 2, Horváth, Srpoň, Kaliský.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Petrila, Horváth, Oros, Krajčír, Hargaš, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Ševčík, Záhumenský, Fraňo, Sadloň, Lednár, Hasík, Jamrich, Kaliský. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápisu je TU.

Hráči FKM Karlova Ves zvládli dôležitý zápas s FC Baník HN Prievidza&Handlová a víťazstvom v priamom súboji sa priblížili k obhajobe 7. miesta v konečnej tabuľke 1. ligy mladších žiakov.

"Baníci" z Hornej Nitry pricestovali do Bratislavy ovenčení päťzápasovou víťaznou šnúrou a tak bolo zrejmé, že nás v tomto kľúčovom zápase z hľadiska celkového umiestnenia v súťaži nečaká nič jednoduché. Navyše už po sto sekundách sa na ľavej strane obrany krátkou kľučkou uvoľnil najlepší kanonier hostí A. Horvát a strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre. Našťastie naši chlapci zareagovali veľmi dobre, individuálne sa pred brankármi presadili A. Fraňo a O. Lednár a v 12. minúte prišla jedna z najvydarenejších akcií celého zápasu, keď po kvalitne zahranom rohovom kope nádherne z voleja trafil A. Fraňo. Až do konca prvého polčasu potom prebiehal festival zahodených šancí Karlovky. Pozitívom bolo, že naši hráči sa vďaka svojej pestrej hre pomerne ľahko dostávali do nádejných zakončení, zároveň však zahadzovali aj nemožné. A tak v závere polčasu prišiel zákonitý trest, keď sa hostia zmocnili našej rozohrávky ešte pred pokutovým územím a znížili na rozdiel jediného gólu, čo bol pre nich vzhľadom na priebeh zápasu mimoriadne priaznivý stav.

To na chvíľu naším mužstvom zatriaslo a úvod druhého polčasu nám vôbec nevyšiel. Hostia mali chvíľkovú prevahu a dokonca ju využili na vyrovnávajúci gól, ktorý však našťastie pre nás neplatil, keďže výkop brankára bez dotyku ďalšieho hráča preťal stredovú čiaru. Ak sme v prvom polčase nedokázali trafiť z pár krokov ani prázdnu bránku, v nasledujúcom priebehu nám to "futbalový Boh" vrátil. V rozpätí šiestich minút od 34. do 40. minúty sme rozvlnili sieť celkom štyrikrát z relatívne menej čistých g'olových príležitostí a rozhodli o zápase. Najprv zblízka zúžitkoval ďalší dobre zahraný roh K. Horváth, potom našiel pravý horný kút M. Kaliský a vtipným lobom sa prezentoval S. Srpoň, ktorý odohral prvých pár minút po dvojtýždňovej chorobe. Posledný zápis na výsledkovú tabuľu pridal O. Lednár, hoci práve jeho osobné konto mohlo byť po tomto zápase aj trojnásobne bohatšie na góly. 

Do konca zápasu ešte zostávalo takmer 20 minút, naši chlapci s vedomím defnitívneho obratu v chrbtoch však už žiadnu drámu nepripustili a zodpovednou aktívnou hrou bez problémov dokráčali za celkovým triumfom. Ten mohol byť pokojne aj dvojciferný. Viac ako skóre však môže tešiť fakt, že potvrdenie svojho postavenia v lepšej polovici prvoligového pelotónu si Karlovka vybojovala sama v priamej konfrontácii, v ktorej bola jednoznačne lepším tímom. Ak sa zostavu na budúci týždeň podarí vystužiť uzdravenými S. Srpoňom a D. Kachútom, jej sila ešte určite vzrastie a bez šancí nebude ani na pôde Dunajskej Stredy.