FKM Karlova Ves - FC Nitra 4:9 (2:4)

Góly: Lednár 2, Oros, Horváth.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Petrila, Horváth, Oros, Hargaš, Horn, Fanev, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Kaliský, Hasík, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Vzhľadom na sychravé daždivé počasie a zlý stav trávnika na Údernickej ulici sa domáci zápas proti FC Nitra hral na umelej tráve na Molecovej ulici, ktorá disponuje približne o 10 metrov kratším ihriskom. Aj preto museli tréneri pripraviť mužstvo najmä po taktickej stránke a vysvetliť hráčom spôsob hry, ktorý by mohol na silného súpera platiť.

Od začiatu bolo jasné, že hosťom prenecháme väčšie držanie lopty. Hrali sme zo zabezpečenej obrany, v ktorej hráči účinne vypĺňali medzery medzi sebou a zodpovedne vystupovali proti šikovným útočníkom súpera, ešte kým sa dostali k zakončeniu. Záloha mala za úlohu pokúšať sa o rýchlu priamočiaru kombináciu smerom dopredu ihneď po zisku lopty s finálnou prihrávkou na našich dvoch hrotových hráčov. Tých v zápase hrali najlepší strelci S. Srpoň a O. Lednár, ktorých tréneri v záujme vyváženia oboch formácií opäť rozdelili.

Dá sa povedať, že najmä v prvom polčase chlapci do bodky splnili pokyny trénerov. Hrali sústredene a zápas bol herne i výsledkovo úplne vyrovnaný. Na úvodný gól G. Demiana sme dokázali zareagovať vyrovnaním z kopačky M. Orosa. Na ďalšie úspešné zásahy Nitranov odpovedal O. Lednár, a to ešte rozhodca pre údajný ofsajd neuznal strelu A. Fraňa. Výsledkovo sa zápas zlomil až v polovici druhého polčasu. V rozhodujúcich momentoch sa obrana predsa len dopustila drobných zaváhaní, ktoré vyspelí hráči hostí potrestali. Presadili sa najmä N. Keresztesi a predsezónna posila zo Zlatých Moraviec Š. Penzeš. Nás mohli mrzieť nepremenené pološance, pretože najmä formácia okolo S. Srpoňa odohrala herne so svojím protivníkom vyrovnané polčasy a boli fázy hry, v ktorých dokonca dominovala. 

K úspešnému výsledku nad súperom zo silnej päťky treba okrem maximálnej koncentrácie po celý zápas aj trochu šťastia, ktoré sme v utorok nemali. Vpodstate rozhodli malé detaily, ale aj chýbajúce väčšie sebavedomie, že Nitru môžeme raz zdolať. Opakovaným konštatovaním zostáva, že pri nevyhnutných striedaniach zatiaľ tréneri nemajú veľa možností, pokiaľ ide o kvalitu, a práve v týchto okamihoch prichádzame proti najlepším mužstvám o šancu na lepší výsledok. Veľmi podobný zápas nás čaká aj na záver "anglického" týždňa proti azda ešte lepšej Dunajskej Strede.