FKM Karlova Ves - FC Spartak Trnava 0:2 (0:2)

Zostava: Vajda - Sadloň (Žilinský), Petrila, Fanev, Horn - Oros, Záhumenský, Popelák (Hasík) - Vavríček, Krajčír, Hlpka (Kot). Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V predohrávanom zápase predposledného ligového kola podľahol FKM Karlova Ves trnavskému Spartaku 0:2. O výsledku zápasu rozhodli "bilí andelé" už v úvodnej štvrťhodinke, keď im vyšli dva rýchle útoky za našu obranu po pravom krídle.

Naše mužstvo sa opäť prezentovalo kvalitnou obranou, do ktorej sa zapájali všetci hráči. Na vlastnej polovici vytvorili pavučinu v dvoch zónach, do ktorých zachytávali postupné útoky vyspelejšieho súpera. Paradoxne, práve vtedy, keď sa naše mužstvo osmelilo a trochu sa vytiahlo na útočnú polovicu, prišli kontry súpera, ktoré stanovili konečný výsledok. Najprv sa už vo 4. min. v našej šestnástke dobre zorientoval T. Šimek. Druhý gól pridal v 11. min. P. Krchnák. V úmornom teplom počasí našim chlapcom viazla rozohrávka, navyše zodpovedná hra v obrane im odčerpávala sily pri ponukovej činnosti v útoku. Najnebezpečnejšie z našej strany vyzerali pasy na pravé krídlo na R. Vavríčka a jeho pokusy o prieniky, ktoré však priamym ohrozením bránky neskončili. Jedinú strelu na bránu vyslal pár sekúnd pred prestávkou S. Popelák, ktorý mieril dobre pod brvno a vystrašil hosťujúceho gólmana M. Amricha. Tempo prvého polčasu poznačilo dlhšie ošetrovanie nášho bránkara O. Vajdu, ktorý sa pri riskantnom zmarení šance pádom pod nohy trnavského útočníka zranil na pravej ruke. Zápas síce dohral, ale jeho štart v poslednom kole proti Dominu je nateraz otázny.

Ani v druhom polčase sa obraz hry príliš nezmenil, Trnavčania narážali na kompaktnú zorganizovanú obranu Karlovky a keˇdže do útočenia nezapájali väčší počet hráčov a ukázali tiež podstatne slabší pohyb, ako naši predchádzajúci súperi (Slovan, Trenčín, DAC), našu bránku ohrozovali len strelami z väčšej vzdialenosti a po štandardných situáciách. V 50. min. mohla Karlova Ves znížiť, na ľavej strane si pekne prevzal loptu striedajúci L. Hasík, urobil dobrú kľučku dovnútra šestnástky a jeho strela skončila tesne nad brvnom trnavskej bránky. V závere predsa len prišli gólové šance hostí, prvú zmaril náš brankár včasným vybehnutím, tú druhú spálil samotný hráč Trnavy, keˇd sám na päťke prekopol našu bránu.

Po jesennom debakli 0:6 v Trnave, ktorý stále svieti ako najvyššia prehra Karlovky od vstupu do žiackych prvoligových súťaží, je dnešný výsledok prijateľný. Viac sa asi od našich chlapcov čakať nedalo, opäť hrali v dosť improvizovanej zostave, iba s tromi možnosťami na striedanie, v druhom polčase navyše s handicapovaným brankárom. Pre oko odborníka predviedli solídnu elastickú obranu, v útoku však boli opäť nedôrazní a bezzubí. Súper z nášho rangu nás po ťažkej šesťzápasovej sérii s top mužstvami bude čakať v záverečnom jarnom kole na Domine.