FKM Karlova Ves - FC Spartak Trnava 8:7 (1:4)

Góly: Šogor 3, Kachút 2, Petrila, Lednár, Ševčík.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Kaliský, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Pokorný, Kachút, Ševčík, Petrila, D. Polák, Lednár, F. Polák, Fraňo, Papulová. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Zápas dvoch tabuľkových susedov začal z oboch strán dosť opatrne a trvalo takmer 15 minút, kým sme sa dočkali prvého gólu. Nanešťastie, padol do našej siete a navyše bol vlastný. Potom Trnavčania prebrali iniciatívu a vytvorili si pred našou bránkou oveľa nebezpečnejšie situácie. Na rozdiel od našich chlapcov, tri z nich dokázali premeniť na góly a tak sme polčas prehrali pomerne jasne 1:4, keď náš jediný gól dal v závere polčasu J. Petrila krásnou hlavičkou po ideálne zahratom rohu od M. Kaliského.

Do druhého polčasu dokázali tréneri naše mužstvo výborne namotivovať a výsledkom bol futbalový zážitok, na ktorý budeme ešte dlho spomínať. Hra dostala spád, prelievala sa z jednej strany na druhú, obe mužstvá si vytvorili množstvo gólových príležitostí a hoci jedna z našich dvoch formácií si s koncovkou v tomto zápase príliš nepotykala, priebežné nepriaznivé skóre sme začali postupne sťahovať. Najmä druhá formácia dokonale využívala chyby v obrane slabšej trnavskej formácie a udržiavala naše šance na úspešný konečný výsledok. Hoci sme v zápase dovtedy ani raz nevyhrávali,  zásluhou dvojice Šogor - Kachút sa nám niekoľko minút pred koncom podarilo po prvý raz dostať sa do vedenia 8:7 a to sme si ustrážili až do konca.

Mužstvo dnes predovšetkým v druhom polčase siahlo na dno svojich momentálnych síl a schopností a cenné víťazstvo nad súperom, ktorý rozhodne patrí do hornej polovice tabuľky, doslova vydrelo. Podalo hodnotný kolektívny výkon, nevzdalo sa ani za nepriaznivého stavu, nepoložila ho na kolená ani strelecká smola. Nakoniec tak mohlo zaslúžene oslavovať prekvapujúci triumf, hoci zápasu by možno vzhľadom na celkový priebeh viac svedčila remíza.