FKM Karlova Ves - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)

Gól: 50´ Horváth.
Zostava: Vajda - Krajčír (Petrila), Hržič, Horváth, Horn - Oros, Jamrich (Čapucha), Záhumenský - Hasík (Žilinský), Fraňo, Popelák (Časnocha). Tréneri: Lysák, Rovenský.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Karlovka aj ViOn ponúkli vo vzájomnom zápase naozaj atraktívny a útočný futbal, po ktorom si spravodlivo podelili body po výsledku 1:1, hoci zápas mohol pokojne skončiť aj 3:3, či 4:4.

Naši chlapci sa predstavili v tejto sezóne po tretí raz v novom domove na Krčacoch a hoci opäť nepokrstili svoj trávnik prvým víťazstvom, podali zatiaľ najlepší výkon. Oproti predchádzajúcim zápasom hrali oveľa priamočiarejšie k šestnástke súpera, čomu zodpovedalo aj útočnejšie rozostavenie 4-3-3 s novou akvizíciou S. Popelákom z ŠK Sv. Jur na pravom krídle. Na druhej strane, v strede ihriska zostalo o čosi viac priestoru, do ktorého nebezpečne prenikali útočníci hostí, najmä po našej prvej strate lopty, na ktorú sme nie vždy dokázali správne reagovať. Na ľavej strane zamestnával  nášho M. Horna najlepší útočník ViOnu I. Pištek, ktorý prišiel pred sezónou z Baníka Horná Nitra.

Festival nepremenených šancí na oboch stranách otvoril už po pár minútach A. Fraňo, ktorý sa ocitol sám v nájazde na súperovho brankára, ale namiesto postupu na bránku volil strelu z prvej, ktorá letela tesne nad brvno. Potom začali postupne vystrkovať rožky aj hostia, ktorí terorizovali našu vysoko a v jednej línii hrajúcu obranu nepríjemnými prihrávkami poza jej chrbát. Najkrajšia akcia prvého polčasu prišla po rohovom kope ViOnu: náš brankár O. Vajda center vyboxoval, do brejku sa dostal S. Záhumenský, potiahol loptu po pravom krídle, ideálne ju posunul do stredu na D. Jamricha, ktorý si ju dobrým prvým dotykom prebral, avšak jeho strelu zblokoval výborným vybehnutím L. Domaniský v bránke Zlatých Moraviec. Keď sa už zdalo, že sa v prvom polčase nič nestane, zbehol si za chrbát našej obrany I. Pištek, prvú strelu mu náš brankár ešte vyrazil, ale dorážka už skončila v našej sieti - 0:1.

FKM nastúpil do druhého polčasu s jasným cieľom čo najskôr vyrovnať a od prvých minút jasne diktoval tempo hry. Súper sa v prvej polovici druhého polčasu dostával na našu polovicu iba sporadicky, ale žiadna z nádejných útočných akcií Karlovky sa dlho neujala. Až v 50. minúte inak výborný L. Mašír stiahol rukou na zem prenikajúceho S. Záhumenského. K zahratiu priameho kopu zo vzdialenosti cca 25 m sa postavil náš kapitán K. Horváth a presnou strelou k pravej žrdi, ktorá pred brankárom ešte nepríjemne skočila, vyrovnal na 1:1. Vyrovnávajúci gól však prekvapujúco padol vhod ViOnu. Ak dovtedy strávili väčšinu polčasu  defenzíve, nasledujúcich 10 minút nás zatlačili do obrany a vytvoril si niekoľko závarov v bezprostrednej blízkosti našej bránky. Posledná desaťminútovka akoby chcela vygradovať tento divácky mimoriadne príťažlivý zápas: najprv mohol svoj výborný druhopolčasový výkon korunovať S. Záhumenský, ale prestrelil. Potom na opačnom krídle volil A. Fraňo pri strele opačný falš. V predposlednej minúte sme naopak čelili priamemu kopu súpera z hranice šestnástky, ktorý našťastie náš dobre postavený múr zblokoval.

Obojstranne útočný otvorený duel, ktorý sa musel divákom páčiť a trénerom vyrobiť zopár nových vrások na čele, tak skončil spravodlivou remízou.