FKM Karlova Ves - FC ViOn Zlaté Moravce Vráble 6:3 (2:2)

Góly: Sadloň, Fraňo, Jamrich, Veidinger, Hržič, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Petrila, Horváth (C), Oros, Krajčír, Hargaš, Horn, Hržič, Vedinger, Šogor, Žilinský, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Lednár, Hasík, Jamrich, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves sa rýchlo otriasol z vysokej prehry v Senici a zaknihoval ďalšie domáce víťazstvo, keď najmä hra a výkon mužstva v druhom polčase zniesli aj prísnejšie kritériá.

Tesne pred zápasom zo zostavy vypadli dvaja kľúčoví hráči S. Srpoň a M. Kaliský a tak tréneri museli po prvý raz na jar výraznejšie poprehadzovať zostavu. K O. Lednárovi putovali A. Fraňo, S. Záhumenský a O. Ševčík. Od úvodných minút si naši chlapci vytvorili jasnú územnú prevahu. Žiaľ, prvé gólové tutovky sa im nepodarilo premeniť a tak sa na kopačky postupne vkrádala nervozita a netrpezlivosť. Navyše, jasná prevaha v poli sa v  ďalších minútach až tak neprejavovala v počte skutočných gólových príležitostí, a tak k úvodnému gólu nám museli pomôcť hostia, keď jeden z hráčov súpera nechtiac tečoval do bránky strelu M. Sadloňa. Vzápätí vyšla dvojici O. Lednár - A. Fraňo nádherná kombinácia po pravej strane a všetko sa zdalo vymaľované. Dve zaváhania v obrane v závere polčasu však znamenali rýchle vyrovnanie a tak sa po prestávke začínalo odznovu.

Prevaha z prvého polčasu sa v druhej časti zmenila na priam drvivý tlak Karlovky. Domáci útočili prakticky všetkými hráčmi, defenzívni hráči K. Horváth, E. Hržič, či M Horn zaznamenali za tento polčas azda viac streleckých pokusov, ako za všetky ostatné zápasy na jar dohromady. Dlho to však bol súboj medzi našimi strelcami a oboma brankármi súpera. Najmä L. Domaniský podal v bránke ViOnu výnimočný výkon a potvrdil, že patrí medzi najlepších gólmanov na Slovensku v tejto vekovej kategórii. Našich strelcov po celý zápas privádzal do zúfalstva. Ani on sám napokon nezabránil trojgólovej prehre, ktorú možno považovať vzhľadom na priebeh celého zápasu za viac ako milosrdnú. 

Ak už nie s počtom gólov v sieti súpera, tak s predvedenou hrou FKM možno vysloviť maximálnu spokojnosť. Chlapci zrýchlili v druhom polčase pohyb s loptou aj bez nej, na hrboľatom teréne si dokázali rýchlejšie, presnejšie a priamočiarejšie prihrať a obe bránky súpera zasypali množstvom striel. Pritom gólový volej E. Hržiča alebo kolmica D. Kachúta za chrbát obrany na P. Veidingera ašpirujú na frajera týždňa. A aj keď dnešný súper nepatrí do kategórie najkvalitnejších, futbal v prevedení Karlovky sa v druhom polčase musel jednoducho páčiť.