FKM Karlova Ves - FK DAC 1904 Dunajská Streda 6:5 (3:2)

Góly: Srpoň 2, Kaliský 2, Lednár, Veidinger (11 m).
Zostava: Vajda, Čomor - Petrila, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Kaliský, Hasík, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves vybojoval v dohrávke 12. kola cenné víťazstvo nad silným DAC Dunajská Streda, ktorý dovtedy prehral len 2 z 12 zápasov. Chlapci podali od začiatku až do záverečného hvizdu rozhodcov nadšený, bojovný a obetavý výkon, a i keď sa v niektorých fázach zápasu dostali pod tlak, dá sa povedať, že ich víťazstvo bolo zaslúžené.

Do istej miery k tomu tentoraz prispela aj výhoda domáceho postredia umelej trávy na Molecovej ulici, kde je ihrisko o niekoľko metrov kratšie ako zvyčajne. Hostia si na tento fakt zvykali iba postupne a kým sa stačili rozpozerať a prispôsobiť, prehrávali 0:3, keď za nás skórovali tradiční strelci O. Lednár, S. Srpoň a M. Kaliský. V prvom polčase sa hral prakticky úplne vyrovnaný zápas, hoci obe mužstvá od seba delilo 14 bodov a niekoľko miest v tabuľke. V závere sa predsa len dvomi gólmi presadil jeden z najlepších strelcov súťaže D. Kmeťo, ktorý využil jeden z mnohých rohových kopov hostí v prvom dejstve.

Bolo jasné, že v druhom polčase budeme musieť očakávať zvýšený tlak Dunajskostredčanov, a tak sa aj stalo. Od prvých minút pustili na nás hostia oheň a síru, výrazne pridali na dôraze v osobných súbojoch a zatlačili nás do defenzívy. M. Kaliskému sa síce podarilo hneď na začiatku z brejkovej situácie zvýšiť na 4:2, potom však prišli chvíle mužstva zo Žitného ostrova, ktoré tromi gólmi tej istej formácie zrazu otočilo stav vo svoj prospech. Zdalo sa, že tento obrat naše mužstvo už nerozchodí. Opäť sa nám však podarilo dať gól v tej najvhodnejšej chvíli, niečo, čo chlapcov zdobilo počas celého dnešného zápasu. Cenný triumf dokonal premeneným pokutovým kopom 7 minút pred koncom P. Veidinger, keď predtým hosťujúci brankár stiahol O. Lednára vo vyloženej šanci. Posledné minúty boli možno symbolicky najdramatickejšími okamihmi celej jesene. Chlapci ich však vďaka bojovnosti, obetavosti a taktickému výkonu prečkali bez pohromy, aby sa mohli tešiť z tesného víťazstva.

Bolo to mimochodom vôbec prvé víťazstvo na domácej pôde v tejto sezóne a svoj význam malo aj pre postavenie v tabuľke po jesennej polovici. FKM sa vďaka nemu posunul o dve miesta vyššie na 7. priečku a prezimuje tak v hornej polovici tabuľky s mierne pozitívnom bilanciou a jedným plusovým bodom.