FKM Karlova Ves - FK Inter Bratislava 8:4 (4:2)

Góly: Srpoň 2, Kaliský, Žilinský, Manó, Lednár, Kachút, Veidinger.

Zostava: Čomor, Petrila - Fanev, Horváth, Oros, Čabala, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Srpoň, Rinaldi, Kachút, Veidinger, D. Polák, Kaliský, Lednár, Fraňo, Žilinský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

FKM Karlova Ves zakončil ligovú sezónu 2015/16 jasným víťazstvom nad Interom Bratislava. Potvrdil tak nielen svoju pozíciu druhého najsilnejšieho klubu kategórie U12 v regióne Bratislavy, ale aj postavenie v prvej polovici tabuľky 1. ligy mladších žiakov.

Pred samotným zápasom "žlto-čierni" vzbudzovali rešpekt, keď dva dni predtým vyprevadili zo Štrkovca chlapcov z Púchova 17-gólovým debaklom. Navyše, Karlovke v zápase chýbali až piati hráči základnej zostavy a tréneri tak museli silne improvizovať. Do bránky sa opäť postavil hráč z poľa J. Petrila, v poli dostali príležitosť traja hráči, ktorí počas celej sezóny nastupovali skôr za mladší ročník 2005 (Rinaldi, Čabala, F. Polák). Všetci sa svojej šance chopili viac ako dobre a patrili k najlepším.

Domáci mali od začiatku zápasu miernu prevahu a ani raz neprehrávali. Do vedenia nás poslal gól M. Kaliského a odvtedy sme si udržiavali 2-3 gólový náskok, ktorý už do polčasu mohol byť podstatne výraznejší, keby sme dokázali premieňať vyložené šance. Krátku zápletku spôsobil vlastný gól, ktorým Inter znížil na 3:4, našťastie pre nás dokázali v rozpätí jednej minúty gólovo odpovedať S. Srpoň a O. Lednár, čím zrejme definitívne zlomili odpor súpera. V záverečnej časti stretnutia získal Inter predsa len miernu optickú prevahu. Našim chlapcom už ubúdali sily a nevyhnutné striedania čiastočne spôsobili, že sme až do záverečného hvizdu väčšinou bránili priaznivý výsledok.

 

Toto víťazstvo nám s definitívnou platnosťou zabezpečilo 7. miesto v tabuľke, hneď za dlhoročnými extraligovými mládežníckymi baštami. Vzhľadom na stav, v akom sa táto kategória nachádzala ešte pred rokom, je to výborný výsledok, za ktorý patrí poďakovanie trénerskému tandemu, všetkým chlapcom, ako aj obetavosti rodičov. Mužstvo do konca sezóny ešte čakajú dve atraktívne turnajové konfrontácie: 28. mája vo Viedni a počas ďalšieho víkendu na turnaji v Trenčíne/Nemšovej, kde sa zíde celá slovenská špička, vrátane mužstiev z Česka.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):

Čomor 6, Petrila 6,5 - Horn 6, Hržič 6,5, Fraňo 6, Kaliský 6, Srpoň 6,5, D.Polák 5,5, Lednár 6, Žilinský 6, F.Polák 5,5, Rinaldi 6,5, Horváth 7, Hargaš 5, Oros 6,5, Manó 5,5, Veidinger 6, Kachút 6, Fanev 5, Čabala 6.