FKM Karlova Ves - FK Senica 10:6 (4:2)

Góly: Lednár 5, Kachút 2, Hargaš 2, Horváth.
Zostava: Čomor, Vajda - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Srpoň, Petrila, Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Pokorný, Lednár, Žilinský, Kaliský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

FKM Karlova Ves dokonale využila výhodu kratšieho domáceho ihriska na Molecovej a tabuľkovému susedovi tak oplatila štvorgólovú prehru z posledného zápasu jesene.

Podobne ako v novembri v Senici, aj tento zápas začal miernou prevahou a útočným tlakom súpera. Na rozdiel od jesene sme však túto fázu zápasu prežili bez inkasovaného gólu, keď nás podržali obaja brankári. Postupne sa hra v poli vyrovnávala a naši chlapci sa na kratšej umelej tráve začali presadzovať. Tentoraz zabrali obe formácie, ktoré svoje mikrozápasy v prvom polčase vyhrali zhodne 2:1.

Bolo zrejmé, že Senica nepredviedla v prvej časti hry zďaleka všetko zo svojho umenia a do druhého polčasu vybehla s veľkým úsilím otočiť zápas. Obe naše formácie zatlačila miestami do hlbokej defenzívy, avšak bez gólového efektu. Lekciu z koncovky predviedol v tomto zápase mimoriadne strelecky disponovaný O. Lednár, ktorý štyrmi gólmi v úseku medzi 32. a 44. minútou prakticky rozhodol o osude zápasu. Väčšina jeho gólov padla po rýchlych brejkoch do odkrytej obrany súpera a kvalitnej spolupráci so S. Srpoňom. V záverečných minútach zápasu sa Seničanom predsa len podarilo dobyť našu bránku a výsledok kozmeticky upraviť. Naši chlapci si však konečný výsledok s prehľadom postrážili.

"Dnes to nebol úplne spôsob hry, ktorým by sme sa chceli dlhodobo prezentovať, ale účel v tomto prípade svätil prostriedky. Chlapci dodržali k spokojnosti trénerov plán hry a proti kvalitnému súperovi kontrolovali zápas až do samého konca. Patrí im veľká pochvala," zhodnotil zápasu hlavný tréner Š. Šogor. Senica patrí už niekoľko rokov vo všetkých mládežníckych kategóriách k slovenskej špičke, je to mužstvo, nad ktorým sa nevyhráva každý deň. Dnešný výsledok, ako aj obetavý výkon teší o to viac, že prišiel v priamom súboji o 4. miesto priebežnej tabuľky.