FKM Karlova Ves - FK Senica 3:5 (1:2)

Góly: Srpoň 2, Veidinger.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Petrila, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Žilinský, Kachút, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Hasík, Fanev, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Po nevydarenom zápase v Leviciach sa naši chlapci chceli proti silnej Senici rehabilitovať a minimálne výkonom sa im to aj podarilo. Žiaľ, ani zlepšený herný prejav na body proti mužstvu z vrchných priečok tabuľky napokon nestačil.

Tréneri v záujme vyrovnania útočnej efektivity oboch formácií rozdelili nerozlučné dvojičky O. Lednár - S. Srpoň, prospelo to však len druhému z nich, ktorý sa od úvodu zápasu dostával do pekných brejkových akcií a z jednej z nich vonkajškom parádne trafil. To sme však už prehrávali 0:2, pričom najmä druhý gól možno považovať za smolný, keď po faule na prenikajúceho hráča Senice naši hráči prestali na chvíľku hrať a súper skóroval z rozhodcom poskytnutej výhody. Celkove sa však v prvom polčase hral pomerne vyrovnaný zápas, v ktorom "Karlovka" opticky prakticky v ničom nezaostávala. Chlapci tentoraz vstúpili do zápasu maximálne koncentrovane, dobre si plnili obranné úlohy a pokúšali sa aj o náročnú medzihru. Polčasové manko o jediný gól vyzeralo veľmi nádejne.

Rozhodujúcou pre celý vývoj zápasu sa ukázala prvá polovica druhého polčasu. V nej nás Seničania zatlačili na vlastnú polovicu, vypracovali si viacero sľubných streleckých príležitostí a napokon sa im podarilo zvýšiť náskok z dvoch bezchybných akcií, pri ktorých sa zaskvel rozdielový hráč zápas M. Macho. Pri prvej nádherne trafil ťažký volej centrovanej lopty pred našu bránku, pri druhej umiestnil loptu nechytateľne pod brvno strelou z hranice pokutového územia. To už sme prehrávali - vzhľadom na aktuálny obraz hry - privysokým rozdielom 1:5. Ku cti našim hráčom však slúži, že ani za tohto nepriaznivého stavu zápas nezabalili a ešte ho zdramatizovali. Stalo sa tak po dvoch utešených góloch P. Veidingera a S. Srpoňa, a to ešte náš kapitán trafil z ďalšej akcie tyčku. Zápas tak bol otvorený do samého záveru a remíza v ňom pre nás nevisela až tak vysoko.

Chlapci opäť potvrdili, že v tejto sezóne im zatiaľ viac vyhovuje hrať proti silným a futbalovo vyspelejším mužstvám. Proti Senici nadviazali na výborné výkony zo zápasov s Trenčínom a Slovanom. Na bodový zisk síce nedosiahli, dali však zabudnúť na žalostnú hru z Levíc. V tejto situácii by im veľmi pomohol akýkoľvek víťazný zápas, ktorý by z mužstva sňal "deku" a zvýšil sebavedomie. Najbližšiu príležitosť budú mať o týždeň v Zlatých Moravciach.