FKM Karlova Ves - FK Slovan Levice 1:1 (0:0)

Gól: 70´ Fraňo (11m).
Zostava: Vajda - Horn, Petrila (Sadloň), Horváth, Krajčír - Záhumenský, Oros, Ševčík (Vavríček), Fraňo - Hasík (Jamrich), Šogor. Tréneri: Šogor, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V otváracom súťažnom zápase sezóny remizovala Karlovka s tímom FK Slovan Levice 1:1, keď mohla s prehľadom zvíťaziť, ale aj stratiť všetky body.

Naši hráči od úvodných minút ovládli stred poľa, krátkymi prihrávkami sa snažili vyšachovať pevnú obranu súpera, ale vcelku dobrej medzihre pred šestnástkou chýbala lepšia finálna prihrávka. A tak bola hra na pohľad relatívne pekná a zaujímavá, avšak bez väčšieho ohrozenia bránky hostí. Za zmienku stojí vydarený slalom M. Orosa, ktorému už nezostali sily na účinnejšiu strelu a najmä ďalekonosná strela A. Fraňa tesne pred záverom prvého polčasu, ktorú levický brankár vytlačil na brvno. Levice sa - podobne ako vlani na menšom ihrisku - snažili loptu iba nakopávať poza našu obranu a hrozili buď z brejkových situácií alebo zo štandardiek.

Na začiatku druhého polčasu posilnili tréneri ofenzívu na ľavej strane D. Jamrichom, ktorého tesne pred zápasom trápili zdravotné problémy a nemohol tak nastúpiť hneď od úvodu. Počiatočná fáza druhého dejstva nám však vôbec nevyšla, nedokázali sme sa dlhšie usadiť na lopte aspoň tak, ako v prvom polčase a prepadávali v strede poľa. Hosťom už v 5. minúte vyšla dlhá kolmá prihrávka z vlastnej polovice, ich útočník Flašík prešprintoval stredom našej obrany a sám v nájazde na brankára nezaváhal - 0:1. Od tohto momentu sa naše trápenie ešte prehĺbilo, chlapci znervózneli z nepriaznivého vývinu zápasu a hoci do jeho konca bolo ešte dostatok času, dlho sme si nevypracovali súvislú nebezpečnú útočnú akciu. Tréneri zareagovali nasadením R. Vavríčka, pre ktorého to bol prvý súťažný zápas po takmer desaťmesačnej prestávke. Až do konca zápasu sme potom väčšinu útočných akcií viedli po ľavej strane.

V záverečnom zúfalom tlaku prišli aj viaceré gólové šance na oboch stranách: D. Jamrichova strela skončila na brvne, umiestnené zakončenie A. Fraňa k pravej žrdi vyškrabal brankár na roh, aby vzápätí zázračne vyrazil gólovú hlavičku K. Horvátha. Na druhej strane našu hru na vabank využívali hostia k rýchlym brejkom, pri ktorých dvakrát v poslednej chvíli zachraňoval O. Vajda a raz sa lopta obtrela o ľavú žrď, keď bol náš brankár i obrana už prekonaní. V samotnom závere sa v šestnástke do gólovej šance uvoľňoval D. Jamrich, obrana ho faulovala a z nariadeného pokutového kopu zachránil A. Fraňo aspoň bod v zápase, ktorý sme mohli pokojne rozhodnúť pre seba, ale aj stratiť.