FKM Karlova Ves má opäť grassroots licenciu

FKM Karlova Ves Bratislava opäť získal podmienečne licenciu Grassroots pre prvú ligu v žiackych kategóriách U12 až U15 v novej sezóne 2016/2017. Licenciu udelil Slovenský futbalový zväz.

Klub má tak všetky predpoklady udržať si momentálny vysoký štandard v žiackych kategóriách aj pre budúcu sezónu. Športovou podmienkou udelenej licencie je, aby kategória U15 (ročník 2001) udržala prvú ligu aj v ďalšej sezóne. Mužstvo je tri kolá pred koncom s 33 bodmi na 8. mieste a už za žiadnych okolností nemôže zostúpiť. Niekoľko kôl pred koncom sú na priečkach v strede tabuľky - hneď za extraligovými klubmi - aj ďalšie tri kategórie FKM.

Grassroots je program UEFA zameraný na rozvoj mládežníckeho futbalu. Smernica o licenčnom systéme Grassroots vychádza z požiadaviek Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Všetky futbalové kluby na Slovensku, ktoré majú záujem pôsobiť v najvyššej žiackej alebo dorasteneckej súťaži organizovanej SFZ, musia byť od roku 2013/14 držiteľmi licencie podľa tejto smernice.

Začiatok novej sezóny Dôvera 1. ligy mladších žiakov U13 je naplánovaný na víkend 20.-21. augusta 2016. Predsezónna príprava začne v pondelok 18. júla, v týždni od 1. do 6. augusta sa naše mužstvo odoberie na spoločné sústredenie do známych podmienok v Nemšovej. Tréningový proces v končiacej sa sezóne bude do 24. júna.