FKM Karlova Ves - MFK Skalica 1:0 (1:0)

G'ol: 26' Vavríček

Zostava: Vajda - Žilinský (Hasík), Petrila, Horn, Sadloň - Oros (Fanev), Záhumenský, Hlpka (Čapucha) - Vavríček, Popelák (Ševčík), Fraňo. Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Domáci zápas proti poslednej Skalici potvrdil, že v súčasnej situácii nie je pre nás v tejto lige žiadny zápas jednoduchý.

Pritom to tak vôbec nemuselo byť. Karlovka začala aktívne a v prvých desiatich minútach mohla urobiť so súperom krátky proces. Už v 3. min. mal po dravom prieniku z ľavého krídla gólovú šancu A. Fraňo a na konci úvodnej desaťminútovky zachránil pred A. Popelákom brankár hostí J. Hazlinger. Domáci boli naďalej pri chuti a pokiaľ fyzicky vládali, šikovne využívali najmä svoje krídla, ktoré sa snažili prenikať do hĺbky obranného pásma Záhorákov a odtiaľ pripravovať pre spoluhráčov strelecké príležitosti.

Prvý a - ako sa neskôr ukázalo - aj rozhodujúci g'ol padol v 26. min. po rohovom kope z pravej strany. Centrovanú loptu sa podarilo S. Záhumenskému vrátiť naspäť do ohňa, tam sa po niekoľkých odrazoch dostala k R. Vavríčkovi, ktorý ju dopravil do siete. Hostia v prvom polčase veľa neukázali, pohrozili v podstate jediný krát, keˇd sa z brejkovej situácie dostali po svojej ľavej strane do nebezpečnej blízkosti našej bránky, ale nezakončili.

Kto čakal, že naši chlapci nováčika súťaže v druhom polčase definitívne zlomia, musel byť sklamaný. Opäť sme mali niekoľko dobrých pasáží najmä v úvode, avšak postupne sa hra prekvapujúco vyrovnala. Zdalo sa, že najmä po odchode M. Orosa z ihriska sme mierne stratili stred poľa. Navyše, Skaličania zvolili v druhom polčase jednoduchý herný plán: prekopávaním svojej polovice ihriska sa snažili vytvoriť na našu obranu aspoň aký-taký tlak, zbierať odrazené lopty a čakať na šancu na vyrovnanie. Podarilo sa im to však iba v úseku medzi 20. a 23 min. druhého polčasu, keď mali hostia sériu štandardných situácií v blízkosti našej bránky. Práve po jednej z nich mali naši chlapci najväčšiu šancu na rozhodnutie: M. Sadloň odvážne vyviezol loptu z našej šestnástky, J. Hlpka poslal kolmou prihrávkou do brejku S. Záhumenského, ktorého však v nájazde brankár hostí vychytal. A keďže rozuzlenie nepriniesli ani pokusy R. Vavríčka a J. Petrilu po ďalšom z našich rohov, museli sme sa o výsledok strachovať až do záverečného hvizdu rozhodcu.

Chlapci si napokon pripísali povinné tri body v súboji s posledným mužstvom tabuľky a pred sériou šiestich zápasov proti extraligovým akadémiám v rade si poistili 10. miesto v tabuľke. Hrou však príliš nenadchli, často im viazla súhra a finálna prihrávka. Naše ambície v nasledujúcich ťažkých zápasoch ovplyvní tiež informácia o zdravotnom stave kapitána K. Horvátha, ktorý si v rozcvičke pred týmto zápasom natiahol stehenný sval a nemohol nastúpiť.