FKM Karlova Ves - MŠK Púchov 11:3 (7:1)

Góly: Kachút 5, Srpoň 2, Veidinger, Hargaš, Lednár, Horváth.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Horváth, Oros, Krajčír, Hargaš, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Žilinský, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Lednár, Kaliský, Jamrich, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Proti Púchovu sme odohrali zaujímavý a vyrovnaný zápas s úspešným výsledkom, ktorý celkom neodzrkadľuje dianie na ihrisku.

Naši chlapci mali parádny vstup do zápasu a po dvanástich minútach vyhrávali 4:0. Najmä v ľavačke D. Kachúta - najlepšieho strelca jarnej odvety - akoby bol ekrazit a v prvom polčase si sieť našla takmer každá jeho strela na bránku. Ako sa neskôr ukázalo, pre výsledok zápasu to bola kľúčová fáza, v ktorej sme si vybudovali rozhodujúci náskok. V druhej polovici prvého polčasu nás totiž hostia viackrát zatlačili do defenzívy, mali loptu častejšie na svojich kopačkách, našťastie do vyložených gólových šancí sa príliš často nedostávali.

Napriek tomu, že výsledkovo vyznel prvý polčas pre Karlovku úplne jednoznačne, herne mužstvo podalo ešte o čosi lepší výkon v druhom polčase, aj keď už svoj náskok výraznejšie nezveľadilo. S vedomím komfortného vedenia sa obe formácie snažili na veľmi ťažkom teréne hrať kombinačný futbal s rýchlym odovzdávaním lopty a postupným prechodom do útoku, zatiaľ čo v prvom polčase väčšina našich gólov padla po dobre zvládnutých brejkových situáciách. V závere v rozpätí jednej minúty súper predsa len dvakrát prekonal našu spoľahlivú obranu a pokúsil sa zápas aspoň trochu zdramatizovať. Chlapci však výborne zareagovali na zvýšený tlak a duel dotiahli s prehľadom do víťazného konca. O stopercentnej koncentrácii po celých šesťdesiat minút, veľkej túžbe po víťazstve a obdivuhodnej obetavosti svedčia aj obranné zákroky P. Veidingera a V. Faneva na bránkovej čiare, keď naši brankári už boli prekonaní.

S Púchovom sme v nedávnej minulosti odohrali vždy veľmi tesné zápasy s rôznym koncom. Tentoraz sme dosiahli zdanlivo hladké víťazstvo, ktoré si však chlapci museli postrážiť zodpovedným výkonom až do záverečného hvizdu rozhodcu. Popri jarnej streleckej expl'ozii D. Kachúta sa o to zaslúžilo celé mužstvo.