FKM Karlova Ves - MŠK Púchov 2:0 (2:0)

Góly: 12´ Petrila, 35´ Fraňo.
Zostava: Vajda - Sadloň, Petrila, Horváth, Horn - Fraňo, Oros (Žilinský), Hlpka (Fanev) - Vavríček, Záhumenský (Hasík), Popelák. Tréneri: Janšák, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V predveľkonočnom zápase si FKM Karlova Ves pripísala dôležité domáce víťazstvo nad Púchovom, ktorému na jeseň v nešťastnom zápase podľahla o jeden gól.

Púchov je v tejto sezóne známy tým, že veľa gólov nedáva, ale ani nedostáva. Zámer hostí bol jasný už od prvých sekúnd a rozostavenia ich hráčov na ihrisku. Od samého začiatku sa všetci desiati hráči v poli stiahli na svoju polovicu a nechali Karlovku dobýjať svoju bránku. V prvej štvrťhodine bol pomer držania lopty snáď 90:10 v prospech domácich, Karlovka svojho súpera k lopte skoro ani nepustila. Hrala presne to, čo jej vštepili doterajší tréneri, pod heslom "s loptou na kopačke nemôžeš prehrať". Čo však bolo dôležité, hrala trpezlivo, snažila sa využívať celú šírku ihriska, zapájať krídla a často strieľať na bránku. V 10. minúte vyrazil brankár hostí jedovatú strelu S. Záhumenského k bližšej žrdi iba na roh. Ten z pravej strany zahral výborne S. Popelák a po hlavičke J. Petrilu sme viedli 1:0. Vzápätí naši chlapci predviedli najkrajšiu akciu zápasu na jeden dotyk a po strele S. Popeláka musel opäť vytiahnúť výborný zákrok brankár Púchovčanov S. Drahuta.

Hostia sa po prvý raz dostali na súvislejší čas na našu polovicu až okolo 20. min. Vybojovali si zároveň prvý roh, po ktorom zakončili z veľkej diaľky, to však nášho brankára nemohlo ohroziť. Od tohto momentu sa hra aspoň opticky vyrovnala, naša prevaha, ani držanie lopty už nebolo natoľko výrazné. Podarilo sa nám však udrieť po druhý raz ešte do prestávky a opäť zo štandardnej situácie. Predchádzali jej pritom dva rohy, s ktorými mala obrana hostí v tomto zápase vždy veľké starosti. Následne na ľavom rohu pokutového územia faulovala obrana Púchova prenikajúceho S. Záhumenského. Nasledoval priamy kop, ktorý si postavil S. Popelák, krásne v šestnástke našiel hlavu A. Fraňa a viedli sme 2:0. Bezprostredne na to rozhodca odpískal koniec prvého polčasu.

Cez prestávku tréneri Púchova vyčistili svojim zverencom hlavy tak, že to muselo byť počuť až na Zlatých Pieskoch. Zvýšený hlas padol na úrodnú pôdu, hostia po prestávke opustili svoj prehnane pasívny štýl hry a aj ich zásluhou sa v druhom polčase hral vyrovnaný a podstatne rýchlejší a dramatickejší futbal. Púchov si vypracoval aj zo dve dobré príležitosti, našťastie pre nás ich zakončil nepresne. Naši tréneri na zmenu pomeru síl na ihrisku zareagovali včasným striedaním a obaja hráči - V. Fanev i A. Žilinský - veľmi dobrým spôsobom zapadli do tímu. Aj v druhom polčase sme hrozili najmä po štandardných situáciách, po rohu z pravej strany mohol definitívne rozhodnúť S. Záhumenský a po ňom J. Petrila, ale brankár hostí zachránil. Na druhej strane mala gólové parametre delovka J. Mozsiho, ale náš brankár spoľahlivo vyrazil. Posledné slovo mohol mať po úniku na ľavej strane M. Horn, ale gólman mu včasným vybehnutím zmenšil strelecký uhol.

V zápase zaujali oba góly strelené hlavou, pričom na oba skvele centroval S. Popelák. Takmer bezchybný výkon J. Petrilu, navyše korunovaný víťazným gólom. Trpezlivá hra zálohy a celého mužstva na lopte najmä v prvom polčase, ktorá napokon viedla k rozhodujúcemu náskoku. Tento výkon bude treba zopakovať aj o týždeň v Zlatých Moravciach.