FKM Karlova Ves - MŠK Púchov 5:6 (3:3)

Góly: Kaliský (11m), Ševčík, Srpoň, Veidinger, Lednár.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Manó, Srpoň (C), Petrila, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Kaliský, Lednár, Fraňo, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Vzhľadom na aktuálnu formu oboch tímov sa dal očakávať vyrovnaný zápas a presne takým nakoniec aj bol, pričom o bodoch sa rozhodovalo do posledných sekúnd.

Naše mužstvo začalo o poznanie lepšie a vytvorilo si prvé šance na skórovanie. Na konci úvodnej desaťminútovky sme udreli hneď dvakrát. Najprv si zadáci Púchova pomohli nedovoleným spôsobom a nariadenú penaltu M. Kaliský premenil vo svoj úvodný gól v sezóne. Vzápätí vyšla druhej formácii krásna kombinačná akcia po osi Oros - Manó - Ševčík a posledný menovaný ukážkovo zakončil. Žiaľ, ako sa neskôr ukázalo, bola to nadlho jediná vydarená akcia tejto formácie.

Keďže sme nevyužili ďalšie možnosti na zvýšenie náskoku, prišiel trest. Púchov sa postupne vytiahol z obrannej ulity a v rozpätí niekoľkých minút otočil skóre tromi gólmi. Hneď po prestávke sa nádherne do šibenice trafil hosťujúci E. Drahuta a začalo sa naše trápenie. Zatiaľ čo prvá údernejšia formácia zahadzovala šance, tá druhá sa do poriadnej kombinácie viacmenej nedostala a v druhej časti hry pôsobila na ihrisku dosť bezradne, s pribúdajúcimi minútami sa navyše do mužstva vkrádala aj nervozita. Ešte raz sa nám podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu O. Lednárom a v samom závere sme mohli aspoň vyrovnať, vrátane priameho voľného kopu v poslednej sekunde, napokon sa to nepodarilo.

Na rozdiel od niektorých predchádzajúcich zápasov sme v tomto súboji neboli slabší, naopak, možno sme pôsobili o čosi futbalovejším dojmom a výsledok mohol byť rovnako opačný. Súper nás však predčil v dôraze v osobných súbojoch, veľkej bojovnosti a zdalo sa, že toto víťazstvo aj o čosi viac chcel, ako naši chlapci, a svedomite za ním išiel. Ako sa zvykne hovoriť, dobré mužstvo sa dokáže poučiť predovšetkým z prehratých zápasov, o to viac, že na jeseň sme niekoľko zápasov s podobným priebehom najtesnejším rozdielom vyhrali.

Individuálne hodnotenie hráčov (max. známka 10):
Vajda 7, Čomor 6 - Berec 5,5, Horváth 6, Vavro 6, Oros 5,5, Manó 4, Hargaš 4, Ševčík 5, D.Polák 4,5, F.Polák bez hodnotenia, Horn 5,5, Fraňo 7, Fanev 5,5, Veidinger 5, Srpoň 6, Kaliský 5,5, Lednár 5, Petrila bez hodnotenia.