FKM Karlova Ves - ŠK Senec 5:3 (2:2)

Góly: Manó 2, Ševčík, Oros, Horváth.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Hrzič, Manó, Šogor, Srpoň (C), Kachút, Ševčík, Veidinger, D. Polák, Herényi, Lednár, F. Polák, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

FKM Karlova Ves nadviazal na predchádzajúce úspešné zápasy a v dnešnom súboji proti ŠK Senec vydoloval už šiestu výhru z posledných siedmich zápasov. Nerodila sa však vôbec jednoducho. Senčania s viacerými vyspelými individualitami v zostave si po väčšinu zápasu udržiavali miernu prevahu v poli a mali aj viac gólových príležitostí. Do vedenia sme síce išli už v úvodných sekundách po peknom zakončení M. Manó, v nasledujúcej fáze zápasu sme však tesný náskok udržiavali aj vďaka výborným zákrokom oboch brankárov. Lepšia formácia hostí, ktorá svoj minizápas vyhrala 3:1, sa napokon dvakrát presadila medzi 15. a 20. minútou. Vyrovnanie ešte do polčasu opäť zariadil M. Manó.

Ani v druhom polčase sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Senec mal síce optickú prevahu, ale do výraznejších šancí sa mužstvá dostávali pomenej. Výnimkou bola hlavička, ktorá opečiatkovala brvno našej bránky. V tomto zápase sme mali loptu na svojich kopačkách podstatne menej, ako sme zvyknutí. Zdalo sa, akoby celkom nefungovala medzihra v strede ihriska a jednotlivé formácie boli od seba príliš ďaleko. Jednoznačne však treba vyzdvihnúť výbornú defenzívu hostí, ktorí sú týmto štýlom hry známi už niekoľko rokov a dlhodobo patria medzi mužstvá, ktoré inkasujú najmenej gólov.

Zlomovou a pre nás šťastnou sa napokon ukázala 43. minúta, kedy sme v krátkom slede za sebou dokázali na každom ihrisku streliť po jednom góle. Presadili sa hráči z druhého sledu, ktorí nepatria medzi vyslovených kanonierov - O. Ševčík a M. Oros. Potom sa hra vyrovnala a súper, unavený aj náročným spôsobom hry, postupne zistil, že vyrovnať dvojgólové manko v zápase, ktorý nie je bohatý na góly, bude už zrejme nad jeho sily. Rozhodnutie priniesol priamy voľný kop K. Horvátha štyri minúty pred koncom, ktorý sa zľahka obtrel o múr brániacich hráčov a pomýlil brankára.

Senec v Petržalke ukázal, že patrí medzi lepšie mužstvá prvoligového pelotónu a jeho postavenie v tabuľke nezodpovedá schopnostiam hráčov. Naši chlapci opäť raz zvládli tesný zápas s vyrovnaným skóre, proti jednej z najlepších defenzív v súťaži trpezlivo čakali na svoju šancu a po nej nepustili zápas zo svojich rúk.