FKM Karlova Ves - ŠK Slovan Bratislava 3:6 (1:3)

Góly: Srpoň 2, Ševčík.
Zostava: Vajda, Čomor - Vavro, Petrila, Horváth, Oros, Hargaš, Horn, Hržič, Šogor, Srpoň (C), Žilinský, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Vavríček, Lednár, Hasík, Kaliský, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V priebehu dvoch týždňov sa na Úderníckej predstavil druhý horúci kandidát na celkové víťazstvo v súťaži a opäť to bol dramatický a vyrovnaný zápas až do záverečného hvizdu rozhodcov. Proti Slovanu sme dokonca boli v hre o body až do samého záveru stretnutia.

Slovan prišiel na "Karlovku" s kompletným tímom ročník 2004, čo v tejto súťaži nerobí často. Bližší pohľad na súpisku "belasých" dokonca prezradil, že oproti tímu, s ktorým sme v apríli tohto roku utŕžili vysokú prehru 6:21, v ňom nastali iba minimálne zmeny. Napriek tomu sa v prvom polčase hral na oboch stranách ihriska vyrovnaný zápas, v ktorom sme mali aj trochu smoly, najmä pri prvom vlastnom g'ole. Podstatnejšie však bolo, že naši chlapci sa vo väčšine herných ukazovateľov slávnejšiemu súperovi z Tehelného poľa vyrovnali, dokázali s ním behať aj bez lopty, čo býva vždy náročnejšie a snažili sa využiť každú vhodnú chvíľu na nebezpečný protiútok. Po jednom takom padol aj náš prvý g'ol, keˇd svoju individuálnu akciu chladnokrvne zakončil S. Srpoň.

Ešte lepšie pre nás vyznel začiatok druhého polčasu. Najprv sa po nedorozumení v slovanistickej obrane krásne z prvej trafil O. Ševčík. Vzápätí predviedli naši chlapci vydarenú kombináciu s finálnou prihrávkou M. Orosa, ktorú pohotovo zakončil opäť S. Srpoň. Zápas bol zrazu aj výsledkovo vyrovnaný a všetkým bolo jasné, že prichádza jeho rozhodujúca fáza, v ktorej sa rozhodne o víťazovi. Žiaľ, v posledných desiatich minútach nás Slovan predsa len trochu pritlačil pred vlastnú bránu. Kalich horkosti sme si napokon vypili po tom, čo musel z hry odstúpiť E. Hržič. Rozhodená obrana v záverečných šiestich minútach inkasovala trikrát a Slovan si tak s odretými ušami odniesol očakávané víťazstvo.

Zatiaľ čo pred pol rokom sme prehrali v podstate s tým istým mužstvom o 15 g'olov, dnes sme siahali na body. To však nie je natoľko dôležité ako skutočnosť, že "Karlovka" odohrala s favoritom vyrovnaný zápas, v ktorom súper mierne dominoval až v samom závere, po odstúpení jedného z rozdielových hráčov. Ukázalo sa, že na úspešný výsledok s najlepšími máme z hľadiska kvality predsa len ešte úzky káder. Všetci chlapci si však za svoj bojovný výkon a koncentráciu počas celého zápasu zaslúžia veľkú pochvalu. Obdivuhodnú defenzívnu fazónu predvádza v posledných zápasoch formácia okolo K. Horvátha, ktorá od zápasu s Trnavou inkasovala iba trikrát, pričom Trenčín a Slovan udržala spolu na jedinom góle!