FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 16:4 (8:2)

Góly: Kachút 4, Srpoň 3, Lednár 2, Veidinger 2, Ševčík 2, Jamrich, Fraňo, Oros.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Petrila, Horváth, Oros, Krajčír, Horn, Hržič, Veidinger, Šogor, Srpoň (C), Hasík, Kachút, Ševčík, Záhumenský, Sadloň, Lednár, Kaliský, Jamrich, Fraňo. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V zápase proti najslabšiemu mužstvu súťaže zaznamenal FKM Karlova Ves prvé víťazstvo v jarnej odvete.

O víťazovi tohto zápasu nebolo pochýb od úvodného hvizdu rozhodcu. Našim chlapcom síce chvíľu trvalo, kým sa dokázali presadiť na krátkom ihrisku na Molecovej, ktoré bolo tentoraz jednoznačnou výhodou hostí. Prvý gól padol až po takmer desaťminútovom dobýjaní myjavskej obrany, potom to však už bola jednoznačná záležitosť červeno-bielych. Obe naše formácie sa snažili hrať kombinačný futbal, s postupným prechodom do útoku cez celé ihrisko. Podstatne lepšie sa tento štýl hry darilo realizovať formácii okolo K. Horvátha, ktorá svoj mikrozápas vyhrala suverénne 10:0. Štyrmi gólmi a ďalšími peknými akciami sa blysol najmä D. Kachút, ale celá formácia si počas zápasu výborne rozumela a pravidelne si vytvárala gólové príležitosti po pekných narážačkách. Od vyššej prehry hostí zachránili len famózne zákroky brankára Ľ. Hodúla.

Na začiatku druhého polčasu konečne prerušil svoje jarné strelecké "mlčanie" aj náš najlepší kanonier O. Lednár, ktorý sa spolu so svojou dvojičkou S. Srpoňom podieľal na piatich góloch mužstva. To by mohlo byť pozitívom pred ťažšími zápasmi, ktoré na mužstvo ešte len čakajú. Celkove sa však tejto našej formácii zápas až tak nevydaril, na krátkom ihrisku sa nie všetci hráči najmä pri útočení "do plných" dostali do efektívnej medzihry, navyše od slabšieho súpera inkasovali pomerne zbytočné štyri góly.

Už na budúci týždeň čaká naše mužstvo oveľa silnejšia káva - jeden z najlepších tímov tejto vekovej kategórie na Slovensku AS Trenčín na vlastnom ihrisku. Na jeseň sme s ním odohrali výbornú partiu. Tento zápas nám určite ukáže oveľa dôveryhodnejší obraz, kde sa Karlovka pri porovnávaní s najlepšími reálne nachádza.