FKM Karlova Ves - Spartak Myjava 6:3 (1:2)

Góly: Lednár 2, Fraňo, Hargaš, Srpoň, vlastný.
Zostava: Vajda, Čomor - Fanev, Vavro, Horváth, Oros, Berec, Hargaš, Horn, Manó, Srpoň (C), Petrila, Kachút, Ševčík, D. Polák, Pokorný, Lednár, Fraňo, Žilinský, F. Polák. Tréneri: Šogor, Chocina.

Oficiálny protokol zo zápasu TU.

Po ťažkom žrebe, ktorý nám v úvode jari postavil do cesty päť kvalitných súperov, čakal na FKM Karlova Ves papierovo najľahší protívník - posledné mužstvo priebežnej tabuľky Spartak Myjava. Do úlohy jasného favorita zápasu nás staval fakt, že chlapci z kopaníc v doterajšom priebehu súťaže nezískali ani jediný bod. Na jeseň sme nad týmto súperom, ktorí teraz do Bratislavy pricestoval s 5 novými hráčmi oproti jeseni, zvíťažili vysoko 18:2.

Našich hráčov však rola favorita zápasu zrejme zaskočila. Súper sa od začiatku predstavil ako nesmierne bojovné a dôrazné mužstsvo, ktoré na ťažkom teréne a za neustáleho mrholenia nedoprialo našim chlapcom ani sekundu naviac pri spracovaní a preberaní lopty. Zdravo nabudení, Myjavčania akoby tušili, že práve na Karlovke sa môžu pokúsiť o svoje prvé body v lige. Situáciu ešte viac skomplikoval úvodný gól zápasu, keď najlepší strelec Spartaka M. Michalec preloboval nášho brankára. Viacerí naši hráči zbytočne dlho držali a vozili loptu na nerovnom teréne a tak, aj keď sme mali optickú územnú prevahu, oveľa viac nebezpečnejších situácií museli v prvom polčase riešiť naši brankári. Náš jediný gól v prvom polčase tak padol po nešťastnom teči obrancu hostí.

Bolo jasné, že ak nechceme v tomto zápase utrpieť výsledkovú blamáž, niečo sa musí zmeniť. Chlapci od začiatku druhého polčasu zatlačili súpera do hlbokej defenzívy, góly však najprv neprichádzali. Rozhodujúci obrat nastal až po 10 minútach, keď sa v krátkom slede trafili A. Fraňo a O. Lednár. Kľud priniesol až gól M. Hargaša na začiatku poslednej desaťminútovky, ktorého strela prepadla inak dobrému brankárovi hostí cez ruky. Najkrajšia akcia zápasu, keď si S. Srpoň pred piatym gólom položil brankára do "forhendovej" strany, dala aspoň trochu zabudnúť na dnešné trápenie. Všetky góly v druhom polčase dala jedna formácia. Tá druhá síce v poli výborne kombinovala, súpera prakticky nepustila na svoju polovicu, ale v koncovke bola opäť neškodná.

Zápas ukázal, že ak naše mužstvo nehrá na 100 percent, môže ho poraziť ktokoľvek. Dnes sme ušli hrobárovi z lopaty len vďaka sústredenému a angažovanému výkonu z druhého polčasu. Zaujímavým faktom zostane, že poslednému mužstvu tabuľky sme dokázali dať rovnaký počet gólov, ako týždeň predtým Slovanu v najsilnejšom zložení...