Jarná časť sezóny v číslach a faktoch

FKM Karlova Ves U14 zakončil svoju tretiu sezónu medzi prvoligovými žiakmi na 10. mieste. Oproti predchádzajúcim dvom ročníkom ide síce o pokles o tri priečky, vzhľadom na výrazné zmeny pred a v priebehu uplynulej sezóny, keď z mužstva postupne odišlo až 8 (!) hráčov základnej zostavy, je konečné miesto viac ako prijateľné.

Mužstvo dosiahlo na jar 4 víťazstvá, t.j. o jedno viac ako na jeseň. Poradilo si so všetkými tímami, ktoré v konečnom účtovaní nechalo za sebou v tabuľke - Domino, Skalica, Púchov, Levice. Spolu s dvomi remízami proti Slovanu a Senici získalo na jar 14 bodov, o tri viac ako na jeseň. O 15 jarných gólov v sieti súperov sa podelilo celkom 7 hráčov, najviac ich na jar strelil R. Vavríček (4). Celosezónnym klubovým kráľom strelcov sa stal A. Fraňo so 7 gólmi, pričom premenil všetky štyri pokutové kopy.

Po celý rok sa tím vyznačoval spoľahlivou hrou v defenzíve, na ktorej sa podieľali všetci hráči. Na jar sme inkasovali 23 gólov, ak odrátame nevydarené zápasy v Nitre (2:6) a doma proti Trenčínu (0:5), vo zvyšných 11 jarných dueloch mužstvo obdržalo iba 12 gólov, čo je výborný priemer jeden gól na zápas. Karlovka je jediným mužstvom v celej sezóne, ktorému v zápase nedokázal streliť gól suverénny víťaz súťaže ŠK Slovan Bratislava. Bezgólová remíza zo 6. mája 2018 je zrejme aj najcennejším výsledkom mužstva v tejto sezóne. Naša obrana podľa počtu inkasovaných gólov skončila na 7. mieste v celej lige, naopak útok kopíroval celkové postavenie v tabuľke (10. miesto).

Podľa individuálneho hodnotenia trénerov sezóna najlepšie vyšla štvorici hráčov, ktorí boli na jeseň i na jar oporami mužstva: brankár O. Vajda, strední obrancovia J. Petrila a K. Horváth, a útočník R. Vavríček. Na jar až traja hráči vypomáhali o rok staršej kategórii U15: K. Horváth sa každým ˇdalším odohraným zápasom zaradil medzi opory a sezónu korunoval vyrovnávajúcim gólom na 2:2 proti Dominu pár minút pred koncom, ktorým U15-ke zachránil 11. miesto v konečnej tabuľke. Dôstojnú porciu zápasov za U15-ku odohral aj A. Fraňo, v jednom zápase v Zlatých Moravciach sa do bránky postavil aj O. Vajda.

Všetkých 13 súťažných zápasov bez striedania odohral na jar v našom mužstve jediný hráč: J. Petrila. Plný počet 910 minút odohral na jar aj brankár O. Vajda, ten však jeden zápas chytal za U15-ku. Vo všetkých jarných zápasoch nastúpili aj M. Horn, M. Oros, J. Hlpka, M. Sadloň a S. Popelák. Jednoznačným "skokanom" jarnej odvety je V. Fanev, ktorý na jeseň odohral iba 4 minúty, na jar však už zasiahol do 12 zápasov a vo viacerých patril medzi opory tímu. Celkom tréneri na jar nasadili do hry 20 hráčov, vrátane dvoch chlapcov z mladšej kateg'orie U13 (M. Rinaldi, S. Kot). V celej sezóne 2017/18 zasiahlo do hry 25 hráčov.

Poradie hráčov podľa celkového počtu odohraných minút na jar: 1. J Petrila 910, 2. O. Vajda 910, 3. M. Horn 896, 4. M. Oros 782, 5. R. Vavríček 770.

Poradie hráčov podľa celkového počtu odohraných minút v celej sezóne: 1. O. Vajda 1680, 2. M. Horn 1645, 3. A. Fraňo 1638, 4. M. Oros 1612, 5. K. Horváth 1575.

Kuriozitou je, že J. Petrila, ktorý sa po preradení K. Horvátha do staršej kateg'orie stal lídrom obrany a odohral na jar všetkých 13 zápasov a 910 minút, nastúpil na jar na troch rôznych postoch, vrátane brankára (v zápase v Zlatých Moravciach) a hrotového útočníka!