Jeseň v reči čísiel

Po prvej polovici ligovej súťaže mladších žiakov U12 v sezóne 2015/16 sme sa pozreli na niektoré zaujímavé čísla, ktoré veľavravným spôsobom charakterizujú účinkovanie nášho tímu. Posúďte sami:

5: Je počet zápasov, v ktorých sme zvíťazili najtesnejším rozdielom o jeden, resp. dva góly. Je to zrejme najvyšší počet zo všetkých 14 mužstiev prvej ligy, čo svedčí o mimoriadnej psychickej odolnosti našich chlapcov, veľkej bojovnosti, a predovšetkým kvalitnom koučingu.

6.9: Je najvyššia priemerná známka v hodnotení hráčov zo strany trénerov v jednotlivých zápasoch jesennej časti. Tréneri začali takto bodovať výkony hráčov od zápasu 5. kola proti Slovanu. Najvyššiu známku dosiahol Krištof Horváth, ktorý odohral 8 bodovaných zápasov. Len o päť stotín menej - 6.85 - dosiahol Eduard Hrzič, ktorý odohral všetkých 10 takto bodovaných zápasov. O neoficiálny titul "MVP" jesene sa tak právom delia práve títo dvaja chlapci.

8: Je najvyššia známka, ktorú udelili obaja tréneri počas jesene (max. známka 10). Stalo sa to celkom iba trikrát: Samovi Srpoňovi v zápase proti DAC D. Streda, Damiánovi Kachútovi v zápase proti Spartaku Trnava a Edovi Hrzičovi v dueli proti Interu Bratislava.

17: Presne toľko hráčov sa podelilo o našich 96 strelených gólov. Trénerov môže iba tešiť, že do streleckej listiny sa postupne zapísala takmer celá súpiska.

17: Je tiež počet gólov, na ktorom sa po jeseni zastavil náš najúspešnejší kanonier - Damián Kachút.

29: Takýto počet hráčov zasiahol celkom do deja 13 jesenných ligových zápasov. Presne desiati nevynechali ani jeden (Čomor, Vajda, Berec, Horn, Hrzič, Šogor, Srpoň, Kachút, Ševčík, Vavro), ďalší piati mali iba jedinú absenciu (Horváth, Oros, Manó, Lednár, David Polák).

780: Je počet minút, ktoré odchytali naši obaja spoľahliví brankári Braňo Čomor a Oliver Vajda. Viac sa ani nedalo, naši gólmani nechýbali vo svojej svätyni ani jedinú minútu.