Karlovka po trpezlivom výkone zvládla aj Levice

FKM Karlova Ves potvrdil dobrú fazónu z posledných zápasov a v predohrávke 20. kola s FK Slovan Levice zaznamenal ďalšie vysoké víťazstvo.

Súper nás na jeseň zaskočil a na svojom ihrisku nám uštedril zrejme najťažšiu prehru v doterajšom priebehu prvoligovej súťaže. Tento zápas však bol jednoznačne iba o nás. Tréneri čelili výzve, ako čo najzodpovednejšie pripraviť mužstvo, ktoré po senzačnom výkone na Slovane mohlo lietať v oblakoch. Dá sa povedať, že napriek náročnému prvému polčasu sa im to podarilo znamenite a chlapci sa po celý zápas presadzovali svojou hrou, od ktorej sa neodvrátili ani vo chvíľach, keď sa im nedarilo.

Levice, vedomé si našej sily, prišli do Bratislavy s jednoduchým herným plánom. Prakticky po celý zápas nakopávali vysoké lopty cez celé ihrisko na svojich urastených hrotových hráčov N. Urblíka a I. Pišteka, ktorí po ich spracovaní takmer okamžite hľadali zakončenie. V niektorých fázach zápasu sme s týmto štýlom hry mali problémy. Navyše po menších zaváhaniach v obrane sme v tretine zápasu prehrávali 1:3 a na kopačky našich útočníkov sa lepila smola, ktorú ešte znásoboval tradične ťažký terén na Úderníckej. Pozitívne však bolo, že S. Srpoň, O. Lednár, D. Kachút, ako aj L. Hasík, sa pravidelne dostávali do gólových šancí a bolo len otázkou času, kedy im to začne padať.

Šťastenu na svoju stranu sme si definitívne priklonili krátko pred a po prestávke. Najprv sa nám v závere prvého polčasu podarilo po prvý raz dostať sa do vedenia (4:3) a keď sme v prvých sekundách po prestávke dvakrát udreli na oboch stranách ihriska, bolo o osude zápasu rozhodnuté. Z chlapcov opadla výsledková nervozita a po futbalovej stránke existovalo na ihrisku už iba jedno mužstvo, aj keď Levice ešte sem-tam pohrozili z rýchlych brejkov. Podstatné bolo, že Karlovka odohrala celý druhý polčas v dobrom nasadení, produkovala svoj ľúbivý kombinačný futbal a góly v sieti súpera postupne pribúdali až do konca zápasu. Do výsledkovej listiny sa po istom čase opäť razantne zapísala dvojica O. Lednár, S. Srpoň, ktorá zaťažila konto súpera dohromady až ôsmimi gólmi. Pre formáciu D. Kachúta sa ukázala handicapom absencia až troch hráčov základnej zostavy (M. Oros, A. Fraňo, O. Ševčík), ktorí nemohli nastúpiť kvôli chorobám.

Po hodoch býva bolenie brucha. V našom prípade sa to nepotvrdilo a chlapci po veľkom výsledku na Slovane natiahli svoju víťaznú šnúru. Zo spôsobu, akým to dokázali, môžeme mať iba radosť a tešiť sa na ďalšie vystúpenie proti silnej Senici.

FKM Karlova Ves Bratislava - FK Slovan Levice 12:3 (4:3)