Konečne! V Zlatých Moravciach sme rozdrvili domáci ViOn

Od vstupu FC ViOn do prvej ligy sme s týmto súperom odohrali dva úplne vyrovnané zápasy s takmer identickým výsledkom (7:6, 6:6). V lete však dva zlatomoravecké klenoty Š. Pénzeša a P. Dulaya zlákala konkurenčná Nitra a doterajšie výsledky dávali tušiť, že ani fúzia so susednými Vráblami mužstvu stratenú kvalitu nenahradila.

V samotnom zápase naši chlapci od začiatku dominovali. Loptu súperovi takmer nepožičali, držanie lopty dosahovalo okolo 80% v náš prospech a pokiaľ hru umne rozťahovali striedaním kratších prihrávok s dlhšími a využívali aj kraje ihriska, vcelku ľahko si vytvárali aj čisté gólové šance, aj napriek tomu, že súper stavil na hlbokú defenzívu. Tu však bol problém, aspoň v prvom polčase. "Karlovka" - ako už niekoľkokrát - stopercentné šance zahadzovala ako na bežiacom páse, z domácich brankárov robila hrdinov a keď už ich aj prekonala, žrde hrali s domácimi. Prvý gól z obrovského tlaku sa nám podarilo streliť až po pätnástich minútach, aj to nie z hry: M. Kaliský z priameho kopu prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a mužstvo upokojil. Domáci z ojedinelého brejku síce vyrovnali, ale vzápätí sa konečne dvakrát v krátkom slede presadil aj O. Lednár a do druhého polčasu sme išli s tesným náskokom, ktorý ani zďaleka nevyjadroval pomer síl na ihrisku.

Na našej hre nebolo potrebné v druhom polčase niečo meniť, stačilo začať dôslednejšie premieňať vypracované šance. Zdalo sa, akoby sa hra v strede poľa trochu vyrovnala a naši chlapci pustili súpera viackrát hlbšie na svoju polovicu. To však bola voda na mlyn našej hre. Do otvorenejšej obrany sa nám prenikalo ľahšie, ako v prvom polčase, a dvojica O. Lednár - S. Srpoň rozpútala gólostroj, ktorému zdatne pomáhali D. Kachút, R. Vavríček a na druhej strane najmä P. Veidinger a M. Oros, po ktorých akcii padol azda najkrajší gól zápasu. Pridali sa aj obaja brankári, pre ktorých to nebol vzhľadom na priebeh zápasu a nedostatok práce jednoduchý zápas, a v dôležitých momentoch vytiahli pekné zákroky.

"Karlovka" tak prerušila nepriaznivú sériu piatich zápasov bez víťazstva a dobrý výkon pretavila aj do bodového zisku. Pred mužstvom je teraz ďalšia výzva: pokúsiť sa "ozbíjať" aj niektorého zo silných. Najbližšie do Bratislavy pricestuje Nitra, s ktorou by sme nemuseli byť bez šance.

FC ViOn Zlaté Moravce Vráble - FKM Karlova Ves Bratislava 2:14 (1:3)