Kvalitná previerka na Memoriále V. Polónyiho

Organizátorom z FK Inter Bratislava sa podarilo napokon zorganizovať turnaj U11 Memoriál Viliama Polónyiho v náhradnom termíne. Konanie turnaja v pôvodnom čase 1. februára totiž znemožnil obrovský príval snehu, ktorý počas toho víkendu padol na Bratislavu.

Napriek tomu, že v novom termíne už do Bratislavy nemohlo pricestovať mužstvo z Budapešti (nahradil ich MŠK Púchov), turnaj mal výbornú úroveň a pre našich chlapcov bol kvalitnou previerkou pred jarnou odvetou ligy prípravky PMA1, resp. PMA2. Zohrali sme 5 vyrovnaných zápasov s bilanciou 2 víťazstvá, 1 remíza, 2 prehry, čo napokon stačilo na 3. miesto za víťazom turnaja FK Slovan Levice a MFK Dubnica. Práve s týmito tímami sme utrpeli obe prehry, hoci podľa priebehu zápasov mohol byť výsledok aj opačný. Na druhej strane, v "malom" bratislavskom derby s domácim Interom, ktoré otváralo celý turnaj, sme mali viac šťastia a súper, ktorý nás častejšie dostal pod tlak, nevyužil viacero svojich šancí. Chlapci sa rozstrieľali v súboji proti DAC Dunajská Streda (5:1) a škoda, že neudržali nádejný stav (2:0) v zápase proti Púchovu, v ktorom po väčšinu času dominovali. Napokon nám k ešte lepšiemu umiestneniu chýbal jediný gól.

Pre všetkých účastníkov bol nesporne veľkým zážitkom už len fakt, že si zahrali na palubovke legendárnej ŠH na Pasienkoch, ktorá bola v minulosti dejiskom kontinentálnych šampionátov v hádzanej, stolnom tenise, alebo vo volejbale. 

Memoriál Viliama Polónyiho - ŠH Pasienky, nedeľa 15. 3. 2015:

FK Inter Bratislava - FKM Karlova Ves 1:2. Góly: Manó, Srpoň.

FKM Karlova Ves - FK Slovan Levice 1:3. Gól: Srpoň.

FKM Karlova Ves - MŠK Púchov 2:2. Góly: Srpoň, Manó.

FK DAC 1904 Dunajská Streda - FKM Karlova Ves 1:5. Góly: Srpoň 2, Veidinger, Zitta, Manó.

FKM Karlova Ves - MFK Dubnica 0:1.

3. FKM Karlova Ves Bratislava 5 2 1 2    10:8    7 b.

Zostava: Vajda - Berec, Horn, Hargaš, Srpoň, Veidinger, Rinaldi, Manó, Zitta, Herényi. Tréneri: Ferko, Šándor.