MFK Skalica - FKM Karlova Ves 0:5 (0:3)

Góly: 8', 13', 38' Záhumenský, 29' Fraňo, 41' Vavríček.
Zostava: Vajda - Petrila, Hržič, Horváth, Horn (Krajčír) - Vavríček (Čapucha), Oros (Fanev), Šogor (Žilinský), Záhumenský - Jamrich, Fraňo (Popelák). Tréneri: Šogor, Lysák.

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

Futbalisti FKM Karlova Ves U14 zvíťazili na Záhorí hladko 5:0, keď nováčikovi súťaže nedali v podstate žiadnu šancu myslieť na priaznivý výsledok. Pozitívom z našej strany je, že všetkých päť gólov padlo z hry, zatiaľ čo v predchádzajúcich piatich zápasoch chlapci z hry nedokázali vsietiť ani jediný raz.

V samotnom zápase strelecky i herne explodoval S. Záhumenský. V 8. minúte sa na hranici šestnástky pekne uvoľnil protismernou kľučkou a nechytateľnou strelou pod brvno otvoril skóre. O päť minút neskôr sa vyhol ofsajdovej pasci súpera a po úniku po ľavom krídle strelou ponad vybiehajúceho brankára zvýšil na 2:0. Medzitým mali domáci azda jedinú gólovú šancu v zápase, ktorú po opakovanom slabšom dôraze našej obrany dôležitým zákrokom zmaril náš brankár. Karlovka ťažila v prvom polčase najmä z kolmých pasov za chrbát domácej obrany. Tá hrala dosť naivne a nezvyklo vysoko takmer na poliacej čiare a viackát sa dostala do zložitých situácií, pričom ju ešte niekoľkokrát zachránili tesné odpískané ofsajdy. Výborný pas J. Petrilu na A. Fraňa z pravej strany však už bol v tomto smere v poriadku a náš najlepší strelec rutinérsky v nájazde zvýšil na polčasových 3:0.

Skaličania sa v prestávke poučili a v druhom polčase už nebránili v jednej línii a tak vysoko. Napriek tomu prišli hneď v úvode ďalšie dva smrteľné údery nášho mužstva. Najprv závŕšil svoj skvelý výkon hattrickom S. Záhumenský, o pár minút doklepol do opustenej bránky na 5:0 R. Vavríček. Gól si pýtala aj pekná individuálna akcia A. Krajčíra, ktorý sa z pozície ľavého krajného obrancu ocitol až pred brankárom Skalice, ale ani na dvakrát ho neprekonal. Nasledovala pomerne nezáživná a z našej strany najhoršia pasáž zápasu, v ktorej sme nedokázali dostatočne udržať loptu vo svojej moci v strede ihriska a útočnú iniciatívu sme postupne prenechali domácim, ktorí sa snažili aspoň o čestný úspech. Zrejme k tomu prispeli aj viaceré striedania na našej strane. Skalica z miernej územnej prevahy síce vyťažila sériu rohových kopov, ale našu bránku ohrozila len strelami z väčšej vdialenosti.

Karlovka vyhrala presvedčivo, presadila sa po pekných akciách. Veľmi dobré individuálne výkony podali S. Záhumenský, E. Hržič a M. Horn. Víťazstvo však nemožno preceňovať, Skalica bude zrejme patriť k najslabším mužstvám súťaže, hoci na druhej strane, favorizovaná Senica či Dunajská Streda tu nedosiahli vyššie víťazstvá.