MŠK Púchov - FKM Karlova Ves 1:0 (0:0)

Zostava: Čomor - Petrila (Krajčír), Horváth, Hržič, Horn - Oros, Záhumenský, Jamrich, Ševčík (Hasík) - Šogor (Vavríček), Fraňo. Tréneri: Šogor, (Rovenský).

Oficiálny protokol zo zápasu je TU.

V Púchove nám utiekli ďalšie body doslova medzi prstami v zápase, v ktorom sme boli futbalovo určite lepším mužstvom.

Všetko mohlo byť úplne inak, keby sa nám hneď v úvode zápasu podarilo premeniť šancu O. Ševčíka, ktorej predchádzala pekná kombinačná akcia s vydarenou finálnou prihrávkou. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu bola Karlovka futbalovejším mužstvom, súpera púšťala k lopte iba zriedka, pričom držanie lopty mohlo byť 30:70 v náš prospech.

Na jar sme tohto súpera na dvoch ihriskách zdolali dvojciferne rozdielom triedy, veľké ihrisko však niektoré rozdiely predsa len zmazáva, nehovoriac o veľkej strate našej útočnej sily v letnom prestupovom období. Púchovčanom preto v druhom polčase stačilo ešte viac spevniť stred obrany, ktorá bez problémov zachytávala naše pokusy o prieniky s loptou do priestoru, odkiaľ bolo reálne ohrozovať domáceho brankára. Takúto príležitosť sme si, žiaľ, v druhom dejstve prakticky nevypracovali. Púchov si taktiež s útočnou fázou príliš nepotykal, veď do dnešného zápasu bol jediným tímom v celej súťaži, ktorý nedokázal streliť ani jeden gól.

To sa, nanešťastie pre nás, zmenilo v 64. minúte zápasu: zbytočná strata lopty pred vlastnou šestnástkou priniesla záchrannú brzdu a faul E. Hržiča "ocenený" žltou kartou. Na následný priamy kop J. Mozsiho nie celkom šťastne zareagoval náš brankár B. Čomor a pre V. Baláža už nebol problém vyrazenú loptu dopraviť do prázdnej bránky. Frustrovaná Karlovka už vo zvyšných pár minútach nedokázala v sebe nájsť dostatok fyzických ani psychických síl na odpoveď, a druhý polčas sme dohrali bez jedinej strely na bránku!

Po štyroch odohratých zápasoch sa v plnej nahote ukazuje hlavný problém tohto mužstva: z piatich strelených gólov sme ani jediný nedosiahli z hry, tri padli z pokutových kopov a zvyšné dva zo štandardných situácií. Mužstvo malo v každom zápase veľmi dobré fázy, kedy herne nad súperom dominovalo, zväčša však iba v medzišestnástkovom priestore. Nezostáva mu nič iné, ako naďalej zlepšovať svoj náročný herný systém a dúfať, že v ďalšom priebehu sezóny objaví vo svojom strede aj strelcov.